10 قانون عجیب و غریب شرکت های هواپیمایی

وجود قوانین عجیب و غریب تقریبا در حال تبدیل شدن به یک عرف است. در کشورهای مختلف، دانشگاه های مختلف، مدارس مختلف و هرجا و مکانی که فکرش را بکنید ممکن است از این نوع قوانین و مقررات وجود داشته باشد. شرکت های هواپیمایی هم از این قاعده مستنی نیستند. در زیر بعضی از آنها را با هم مرور می کنیم.

1- در هواپیمایی آمریکا (آمریکن ایرلاین) اگر مسافری بوی بد بدهد و یا دهانش بو دهد نمی تواند سوار هواپیما شود و اگر سوار شده باشد آن را از هواپیما اخراج می کنند. پس اگر قصد سفر با این شرکت را دارید حتما قبل از پرواز از خوردن سیر، پیاز و از این جور خوراکی ها خود داری کنید.

2- در بعضی از هواپیمایی های آمریکا اگر به اندازه ای چاق باشید که روی صندلی جا نشوید اجازه سوار شدن به شما را نمی دهند. دلیل آن خیلی واضح است. چون این افراد نمی توانند کمربند خود را ببندند.

3- یک قانون بسیار عجیب وجود دارد که به آن پنچر کردن می گویند. بر اساس این قانون اگر شخصی به خاطر پنچر کردن، پرواز خود را از دست بدهد مامورین چک می توانند با او راه بیایند. البته هیچ اثباتی برای این موضوع وجود ندارد. یعنی اگر کسی به دروغ این موضوع را بهانه کند می تواند از مزایای آن استفاده کند.

4- در بعضی از شرکت های هواپیمایی نیز نوزادان زیر 7 روز نمی توانند پرواز کنند.

5- در شرکت هواپیمایی هاوایین ایرلاین قانونی وجود دارد که اگر شخصی مدل های غیر قابل پذیرش مو یا رنگ های غیر متعارف داشته باشد اجازه سوار شدن به هواپیما را ندارد.

6- یک قانون عجیب هم هست که میگوید اگر بقایای انسانی سوزانده شده باشد و سپس در جعبه چوبی، مقوایی یا پلاستیکی قرار داده شده باشد می تواند با هواپیما حمل شود. البته در قسمت بار.

7- هواپیمایی تای ایرویز(کشور تایلند) مهمانداران خود را ملزم کرده تا در روی زمین و داخل هواپیما لباس های متفاوتی را بپوشند. آنها باید در هواپیما لباس های خود را عوض کرده و لباس های سنتی تایلندی بپوشند و در روی زمین لباس بنفش که رنگ سازمانی آنهاست می پوشند.

8- قبلا در هواپیمایی بریتیش ایرویز اگر مسافری در حین پرواز فوت می کرد جنازه آن به سرویس بهداشتی منتقل می شد. اما اکنون به بخش فرست کلاس منتقل می شود.

9- در پروازهایی که به مقصد جامائیکا می رود شما نباید وسایلی را حمل کنید که از پوست بز ساخته شده است. مثل کیف، لباس، فرش، کفش و یا حتی وسایل موسیقی مثل طبل.

10- در کشور کره مامورین فرودگاه مجاز شده اند در صورت انجام کوچکترین اشتباهی از سوی شما با کلت برقی با شما برخورد کنند.