10 قانون عجیب کشورهای مختلف (قسمت اول)

زمانی که قصد دارید به یک کشور خارجی سفر کنید موارد زیادی را در نظر میگیرید. یکی از این موارد باید قوانین آن کشور باشد. مثلا در کشور خود ما رعایت حجاب برای بانوان اجباری است و همان طور که مشاهده کرده اید افرادی که ب عنوان توریست و یا حتی برای تحصیل به ایران می آیند این مورد را رعایت می کنند. در زیر قصد داریم به بعضی از قوانین عجیب و غریبی که در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد اشاره کنیم. برخی از این قوانین بدون شک شامل شما به عنوان توریست هم می شود.

1-در استرالیا در روزهای یکشنبه بعد از ساعت 12 ظهر حق پوشیدن شلوار صورتی در اماکن عمومی را ندارید.

2- در استرالیا فقط افراد برقکار دارای مجوز می توانند لامپ خانه ها را عوض کنند و خود افراد حق ندارند این کار را انجام دهند.

3- در انگلستان حق ندارید فرش منزل یا محل کار خود را در خیابان تمیز کنید. همچنین روبوسی کردن و بغل یکدیگر در ایستگاه های قطار در این کشور ممنوع است و در تمام ایستگاه ها تابلوهایی با این مضمون وجود دارد.

4- در شهر ونیز ایتالیا حق ندارید به کبوترهای میدان سنت مارک غذا بدهید. چون اینکار باعث تخریب آثار باستانی می شود. این عمل جریمه ای معادل 700 دلار را به همراه دارد.

5- درسنگاپور حق جویدن آدامس ندارید.

6- در ژاپن قانون عجیبی وجود دارد که از سال 2008 وضع شده. طبق این قانون دور کمر افراد 40 تا 74 ساله باید اندازه معینی باشد. این مقدار برای مردان نباید بیشتر از 86 و برای زنان بیشتر از 90 سانتیمتر باشد. این قانون برای مبارزه با چاقی و تبعات آن وضع شده و جالب است بدانید که از سال 2015 برای افرادی که از قانون عدول کنند جریمه در نظر گرفته شده است.

7- اگر در کشور آلمان به شخصی با بالشت حمله کنید مانند حمله با چاقو به اون شخص است. این یعنی در آلمان بالشت یک سلاح غیرفعال محسوب می شود.

8- در کانادا برای خرید نباید از پول خرد به مقدار زیاد استفاده کنید. طیق قانون ارزی کانادا فروشگاه ها و مغازه داران می توانند از گرفتن تعداد زیاد سکه خودداری کنند.همچنین در پترولیا در این کشور هیچ کس حق ندارد صداهای ناهنجار مثل سوت زدن یا داد و فریاد ایجاد کند. این یک عمل غیر قانونی محسوب می شود.

9- اگر زمانی ب مکزیک سفر کردید و قصد دوچرخه سواری در این کشور را داشتید نباید به هیچ عنوان پای خود را از روی پدال بردارید. چون ممکن است تعادل خود را از دست بدهید.

10- یونان یک کشور باستانی است که آثار باستانی زیادی را در خود جای داده است. اگر زمانی به این کشور سفر کردید در هنگام بازدید از این اماکن نباید کفش پاشنه بلند به پا داشته باشید.دلیلش هم که کاملا مشخص است. چون باعث آسیب رساندن به این آثار می شود.