10 حادثه عجیب هوایی

اتفاقات عجیب و غریب در همه جا و همه ی کارها و شاخه ها وجود دارد. بعضی از این اتفاقات توجیه علمی دارند و بعضی هم نه. بعضی از آنها بعد از مدت های طولانی علت آن مشخص می شود و بعضی هم هنوز بعد از گذشت مدت ها مانند رازی سر به مهر باقی مانده و علتی برای آن پیدا نشده است. در مقاله زیر به تعدادی از حوادث هوایی که تامنون رخ داده و در نوع خود عجیب است میپردازیم.
1-هواپیمایی که بعد از دیدن بشقاب پرنده برای همیشه ناپدید شد
در سال 1978 یکی از عجیب ترین اتفاقات صنعت هوایی جهان رقم خورد. در اکتبر این سال خلبانی به نام فردریک ولنتیک در حال پرواز بر فراز شهر ملبورن استرالیا بود که ناگهان یک شی پرنده ناشناس در اطراف هواپیمای خود مشاهده کرد و قاعدتا موضوع را به برج مراقبت اطلاع داد اما در کمال تعجب برج اعلام کرد که هیچ چیزی در صفحه رادار مشخص نیست. فردریک اعلام کرد که شی رویت شده اصلا شبیه هواپیما نیست و فقط در هوا معلق است. بعد از آن 17 ثانیه صداهای نا مشخصی به گوش رسید و بعد تمام . سکوت مطلق برقرار شد و دیگر هیچ کس فردریک و هواپیمایش ندید و حتی بعد از گذشت حدود 30 سال از این ماجرا هنوز هیچ جوابی برای این اتفاق پیدا نشده. البته نظراتی مبنی بر انحراف فردریک و سقوط در دریا وجود دارد و دلیل پیدا نشدن لاشه هواپیما را این موضوع می دانند.

2- برخورد دو هواپیما
در سال2009 یک هواپیمای مسافری در بالای جنگل های آمازون و در ارتفاع 11000 متری زمین در حال پرواز بود که ناگهان شی به آن برخورد کرد و مسافران و خدمه پرواز شوکه شدند. مسافرانی که از پنجره بیرون را نگاه میکردند ، تنها چیزی که می دیدند این بود قسمت هایی از بال و دم هواپیما از بین رفته است. تلاش خلبانان هم برای ارتباط با برج مراقبت بی نتیجه بود و با ناامیدی بر فراز جنگل های انبوه آمازون تنها به دنبال محلی برای فرود و نجات جان مسافران بودند و عاقبت توانستند چنین محلی را پیدا کنند. یک پایگاه نظامی محرمانه که در دل جنگل قرار داشت. پس از اینکه مسافران سالم به زمین رسیدند به دنبال جواب این سوال بودند که این اتفاق چگونه به وجود آمد. بالاخره خبری مبنی بر سقوط یک هواپیمای برزیلی با 155 مسافر به آنها رسید و جواب خود را پیدا کردند. اما نکته ی این حادثه دلیل آن است که چرا در چنین ارتفاعی این اتفاق رخ داده. تمام مسافرین و خدمه هواپیمای برزیلی کشته شدند و هنوز هم جوابی برای آن پیدا نشده.

3- سرقت هواپیما
یک هواپیمای بوئینگ 727 متعلق به شرکت آمریکن ایرلاینز ، در سال 2003 میلادی به مدت یک سال در فرودگاه کواترو دو فرویرو در کشور آنگولا ، نگهداری می شد. شخصی به نام چارلز پادیا که یک مهندس پرواز و همین طور خلبان خصوصی بود مسئول نگهداری از این هواپیما بود. در ماه می همان سال یعنی 2003 به طور ناگهانی موتور هواپیما روشن شد و بدون اطلاع به برج مراقبت و کسب اجازه وارد باند شد و پرواز کرد. FBI  و CIA پس از بررسی موضوع اعلام کردند که همه چیز تحت کنترل بوده اما هنوز هم بعد از گذشت چند سال چند پرسش در خصوص این سرقت بدون جواب باقی مانده. اول از همه تعداد سرنشینان هواپیما و از همه مهمتر سرنوشت خود هواپیما. مسئولین آمریکایی معتقدند که این هواپیما برای مقاصد غیرقانونی مثل مواد مخدر و سلاح سرقت شده و یا حتی برای دریافت بیمه آن. اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست حتی سرنوشت هواپیما و خلبان آن.

4- قفل درهای هواپیما
شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا درهای هواپیما به طور اتوماتیم در زمان پرواز قفل می شوند. این کار توسط دستگاهی به نام کوپر وینز انجام می شود و ساخت آن دلیل جالبی دارد. در سال 1971 مردی به نام دن کوپر یک هواپیمای بوئینگ 727 را ربود و درخواست 200 هزار دلار بابت آن هواپیما کرد. وی پس از اخذ پول با چتر نجات از در عقب هواپیما بیرون پرید و هرگز دیده نشد. البته در خصوص هویت وی و البته اینکه زنده مانده یا نه هنوز هم هیچ مشخص نیست. اما به هرحال این اتفاق باعث ساخت دستگاه کوپر وینز شد که درهای هواپیما را پس از شروع پرواز قفل می کند.

5- پرواز استار داست
هواپیمای استارداست یک هواپیمای مسافربری بود که بین بوینوس آیرس در آرژانتین و سانتیاگو در شیلی در اوت 1947 پرواز می کرد. در این زمان و در طی یک پرواز ناپهان هواپیما نا پدید شد و این اتفاق باعث شد تا 50 سال بعد داستان ها و افسانه های متفاوتی در مورد آن گفته شود. حتی داستان هایی در خصوص سرقت این هواپیما توسط فرازمینیها. بعد از این همه مدت تنها بقایای کمی از این هواپیما در رشته کوه های آندس پیدا شده است و هنوز دلیل سقوط آن شبیه به یک معما مانده است.

6- مسافران عجیب قسمت فرست کلاس
انجمن حمایت از حیات وحش چین در سال 2015 ، 3 قلاده پاندا را به باغ وحشی در هلند قرض داد. جالب است که بدانید برای حمل و جابه جایی این دو پاندا از هواپیما با بلیط فرست کلاس استفاده شد. هواپیمایی KLM میزبان این دو پاندا و سرپرست شخصی شان بود و در طول پرواز برای آنها بامبو سرو کرد.

7- بخت 10000 یورویی
در یک پرواز از مبدا کراکو در لهستان به مقصد انگلستان ، یکی از مسافران یک بلیط بخت آزمایی به مبلغ 2 یورو می خرد. اما وقتی سوار هواپیما می شود و بلیط را باز می کند متوجه می شود که ارزش آن 10000 یورو است. البته بد ماجرا وقتی است که مهمانداران به او میگویند که این پول در داخل هواپیما به او تعلق نمیگیرد و مسافر عصبانی می شود و بلیط رو می خورد و جایزه اش را از دست می دهد. این موضوع سروصدای زیادی به وجود می آورد و باعث می شود تا جامعه هواپیمایی بخشی از این پول را به این مسافر بدهد.

8- مسافر بین راهی
در سال 2011 در یک پرواز آمریکایی  از هوستون به  شیکاگو ، بعد از حدود 20 دقیقه از شروع پرواز، یک مرد حدودا 34 ساله ناگهان از جایش بلندشد و به طرف درب خروج رفت و سعی کرد آن را باز کند. او میخواست به بیرون بپرد. تلاش او بی نتیجه ماند ولی خلبان برای تحویل وی مجبور شد در سنت لوئیس فرود بیاید.

9- مسافری با 12 لایه لباس                                                                                                                                                    خواننده ای به نام جیمز مکالور در سال 2015 هنگامی که میخواست سوار هواپیما شود متوجه شد که باید 45 پوند برای اضافه بارش پرداخت کند. اما فکر بهتری کرد و لباس های داخل چمدانش را روی هم پوشید که 12 لایه شد و این کار باعث شد تا او 45 پوند خود را پس انداز کند.

10- توئیت پر مخاطب
در آگوست سال 2015 در یک پرواز آمریکایی یک زن و شوهر شروع به دعوا کردند و یک مسافر دیگر تمام لحظات این دعوا را توئیت می کرد. این کار باعث شد تا هزاران نفر به شکل آنلاین این دعوا را رصد کنند.