10 وسیله عجیب کشف شده در فرودگاه های جهان

همه ی ما میدانیم که ورود یکسری وسایل به داخل هواپیما ممنوع است. مثلا هیچ شرکت هواپیمایی اجازه نمیدهد که شما چاقو و وسایل آتش زا مقل کبریت و فندک را وارد پرواز کنید. این قوانین برای فرودگاه ها هم وجود دارد و شما نمی توانید هر چیزی را که میخواهید وارد فرودگاه کنید. اما در این بین افرادی بوده اند که سعی کرده اند وسایل عجیب و غریبی را وارد فرودگاه ها کنند که خب اکثرا موفق نبوده اند و این وسایل توسط پلیس و مامورن امنیتی فرودگاه کشف شده است. در مقاله زیر بعضی از این موارد را برای شما آماده کرده ایم.

1-اولین موردی که میخواهیم برای شما بگوییم مربوط به یک چمدان است که در فرودگاه ال پرات بارسلونا است. مامورین این فرودگاه به یک مرد که یک چمدان سنگین و البته بسیار بزرگ را حمل می کرد مشکوک شدند که البته شکشان هم بی مورد نبود. بعد از این شک مامورین چمدان را مقابل ایکس ری قرار می دهند و در کمال تعجب مشاهده کردند که یک مرد با وسایلی در دست داخل چمدان قرار دارد. پس از بازجویی مشخص شد این دو مرد قصد داشتند که پس از عبور از قسمت بازرسی و وارد شدن چمدان به داخل قسمت بار ،با استفاده از وسایلی که مرد داخل چمدان به همراه داشت از وسایل سایر مسافرین دزدی کنند که خب البته موفق نشدند.

2- در فرودگاه ریچموند شخصی قصد داشت تا یک جلیقه که به شدت به یک جلیقه انتحاری شبیه بوده را وارد هواپیما کند. مامورین بعد از دیدن آن که هیچ تلاشی هم برای مخفی کردن آن نشده بود با مامورین خنثی سازی تماس میگیرند و آنها پس از بررسی اعلام میکنند که این جلیقه هیچ خطری ندارد. در آخر کاشف به عمل می آید که شخصی که آن را حمل میکرده قصد داشته با آن در یک فیلم بازی کند.

3- خانم گیتا و دخترش به همراه همسر 91 ساله ی خود آقای کرت قصد داشتند از انگلیس به آلمان سفر کنند. آقای کرت به خاطر مشکلی که داشته مجبور بوده که روی ویلچر بنشیند. زمانی که این خانواده به فرودگاه میرسند مامورین به آقای کرت مشکوک می شوند و آنجا بود که متوجه مشکل وی می شوند. میتوانید حدس بزنید؟ در واقع آقای کرت مشکلی نداشته. فقط مرده بود و مشکل اصلی از اینجا و برای خانواده ی وی به وجود آمد. آنها در بازجویی اعلام کردند که نمی دانستند که مردشان فوت کرده اما بعدا مشخص شد چون هزینه حمل جنازه گران بوده این مادر و دختر تصمیم گرفتند تا به این شکل آقای کرت را به آلمان ببرند.

4- از عجیب ترین وسایلی که در همه ی فرودگاه ها کشف می شود غذا است. مثلا وارد کردن پیتزا به هواپیما ممنوع است. یا خود من در بچگی شاهد بودم که شخصی قصد داشت تا مقدار زیادی خورشت قورمه سبزی با خود حمل کند که به وی اجازه ندادند.

5- در برلین دختری با یکی از دوستان خود شرط بندی می کند که یک نارنجک را در وسط محوطه فرودگاه منفجر کند و وقتی که قصد داشته این کار را انجام دهد دستگیر می شود. البته نارنجکی که این دختر به همراه داشته پلاستیکی و اسباب بازی بوده اما به هر حال برای وی دردسر بزرگی ایجاد کرد.

6- در کانادا وسیله ای در فرودگاه پیدا شد که باعث محاصره و قرنطینه فرودگاه به مدت 3 ساعت شد. یک نوجوان کانادایی یک ساعت زنگدار را جوری سیم پیچی کرده بود که مثل یک بمب واقعی به نظر می رسید و هرکس آن را میدید فکر میکرد که واقعا یک بمب است و وی قصد دارد آن را داخل هواپیما منفجر کند.

7- شاید جالب باید که بدانید یک مرد قصد داشته 44 عدد خزنده از انواع مارمولک و مارهای بسیار کمیاب را در چمدان خود قرار داده بود تا آنها را به تایلند قاچاق کند که البته در دستگاه ایکس ری دست وی رو شد.

8- شاید جالب باشد که بدانید یکی از وسایل عجیب کشف شده داخل فرودگاه ها ساندویچ همبرگر بوده است. اما چطور؟ یک مرد چینی که قصد داشته برای سفر کاری از هواپیما استفاده کند نمیخواسته که حیوان خانگی اش که یک لاک پشت بوده را در خانه تنها بگذارد. بنابراین آن را داخل یک ساندویچ همبرگر میپیچد و وقتی ماموران میبینند که همبرگر این مرد چینی دست و پا دارد متوجه موضوع می شوند و باقی ماجرا. البته این مرد چینی اجازه پرواز پیدا کرد اما به تنهایی و نه با هبرگر دست و پا دار خود.

9- داشتن استرس برای سفر مخصوصا سفرهای هوایی برای خیلی از افراد وجود دارد و البته برای کاهش این استرس هم راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها منجر به کشف یک وسیله عجیب در فرودگاه شد. یک زن چینی برای اینکه استرس سفرش کم کند به سفارش و مجوز پزشک با خود میوه داخل هواپیما میبرد. اما برای اینکه بتواند این میوه ها را پوست بکند احتیاج به چاقو داشته و خب برای این کار مجوز نداشته. به همین خاطر وی چاقو را در داخل موهای خود و به عنوان گیره مخفی می کند و البته در هنگام بازرسی مامورین متوجه این موضوع می شوند.

10- اما موارد دیگری هم هست که جالب است بدانید. مثل شخصی که قصد داشت تا یک مومیایی را از مصر قاچاق کند یا شخصی که برای انتقال طلا به هندوستان چیزی حدود 1 کیلو از آن را می بلعد و بسیاری موارد دیگر که در این مقاله کوتاه فرصتی برای تعریف آنها نیست.
به طور کلی یادتان باشد که زمانی که به سفر می روید فقط وسایلی که اجازه ورود آنها به فرودگاه یا هواپیما را ندارید توجه نکنید. بلکه به وسایلی که به کشور مقصد هم نمی توانید وارد کنید دقت کنید تا مشکلی در طول سفر نداشته باشید.