6 نقطه شگفت انگیز دنیا که از وجود آنها بی خبرید

وجود نقاط شگفت انگیز و کشف نشده در دنیای امروز بسیار عجیب است اما دور از انتظار نیست. بعضی وقت ها عکسهای از این مناطق در اینترنت میبینیم که باورمان نمیشود واقعی هستند و تصور میکنیم کار فتوشاپ است. البته با وجود بلاهایی که این بشر دو پا بر سر زمین آورده همچین فکری خیلی هم جای تعجب ندارد اما نکته مثبت ماجرا اینجاست که این فکر اشتباه است و هنوز هم مناطق شگفت انگیز و دست نخورده ای در روی این کره خاکی پیدا میشود که احتمالا از وجود آنها بی خبرید. در این مقاله تعدادی از این مناطق را به شما معرفی میکنیم.

1-    سالار دی یویونی در بولیوی: در پوتوسی در کشور بولیوی بزرگترین تپه ی نمکی جهان به نام سالار دی یویونی قرار دارد که قدمت آن به زمان ما قبل تاریخ بر میگردد. علت تشکیل این تپه تغییرات زمین و جا به جایی دریاچه ها از ماقبل تاریخ بوده است. این تپه نه تنها بزرگترین منبع نمک در جهان است بلکه به دلیل  داشتن لیتیوم فراوان هم معروف است. وسعت این تپه نمکی به بیش از 10582 کیلومتر می رسد و ذخایر نمک آن بیش از 10 میلیارد تن است. ضخامت رسوبات آن از چند سنتی متر تا چندمتر متغیر است و این موضوع نشان دهنده وسعت این تپه است. اما چیزی باعث شده این تپه به شهرت جهانی برسد فقط نمک و لیتیوم آن نیست. در زمان بارش باران و آبگرفتگی به دلیل منابع معدنی آن ، این تپه به یک آینه تبدیل میشود و آسمان را در خود انعکاس می دهد. فیلم های زیادی در اینترنت و البته اینستاگرام ساهی سفر از این دریاچه وجود دارد نشان میدهد در آبگرفتگی اگر از روی این تپه عبور کنید تصویر منعکس شده شما در آب به قدری شفاف است که اگر عکس یا فیلم تهیه گردد و آن را بچرخانید متوجه نمی شود کدام تصویر خودتان هستید و کدام انعکاس خودتان.

2-    باغ اسطوخودوس در لندن: در چند کیلومتری شهر لندن روستایی وجود دارد به نام کارشالتون. این روستا را میتوان بهشت گل های یک سر بنفش و باور نکردنی اسطوخودوس دانست. عطر دل انگیز این گلها هر بازدید کننده ای را مدهوش میکند و خاطره ای فراموش نشدنی را در سفر به این شهر برایتان رقم میزند. بهترین زمان برای دیدن این منظره شگفت انگیز اواسط نوامبر تا اواخر دسامبر است. بازدید از این باغ رایگان است و شما میتوانید یک سفر یک روزه به این باغ داشته باشید. در اینجا دانه های این گیاه را به صورت ارگانیک و آلی نگهداری میکنند و رشد این گیاهان در شرایطی عالی و تحت نظر انجام میشود که این موضوع باعث بالارفتن کیفیت این گیاهان میشود. البته فقط این نیست. وجود این گیاهان باعث شده تا پرنده ها و پروانه های مختلفی هم به این باغ بیایند که این موضوع باعث جذابیت و زیبایی دو چندان این باغ شده.

3-    غار آلگاروه در پرتغال: در شهر آگاروه ی پرتغال در کنار ساحل دریا غاری وجود دارد که بدون شک یکی از چشمنوازترین زیبایی های ساحلی جهان است. غار آلگاروه در ساحل دریا به صورت تمام قد ایستاده و با موج هایی که به سمتش می آیند مقابله میکند. عبور نورخورشید از سوراخ های روی بدنه غار و فعالیت امواج دریا در داخل و خارج این غار باعث شده تا این غار تبدیل به یک منطقه شگفت انگیز طبیعی شود. احتمالا عکس این غار را بارها دیده اید اما نمیدانستید که کجاست.