بهترین شهرهای آسیا برای شکم گردی

احتمالا شنیده اید که شهرهایی مثل کوالالامپور، هنگ کنگ و بانکوک شهرهایی پر از غذاهای خوشمزه هستند و یک مقصد مناسب برای کسانی هستند که یکی از اهداف سفرشان غذا است. اما شهرهایی وجود دارد که غذای مخصوص به خود را دارند و اگر میخواهید طعم خاص آن غذا را بچشید باید حتما به آن سفر کنید. در این مقاله تعدادی از این شهرها را معرفی میکنیم.
1-    بمبئی در هند: یک نکته جالب در مورد هند وجود دارد. هند بزرگترین تولید کننده ادویه در جهان است. فقط 5 درصد ادویه این کشور صادر میشود و این 5 درصد حدود 90 درصد ادویه سایر مناطق جهان را تامین میکند. پس هیچ شکی نیست که اگر میخواهید یک غذای تند بخورید باید به این شهر سفر کنید. در بمبئی شما نه تنها غذاهای خیابانی خیلی خوبی پیدا میکنید بلکه شیک ترین رستوران های هند با غذاهای هندی را میتوانید در این شهر پیدا کنید. در این شهر انواع غذاهای گوشتی و حتی دریایی را میتوان با طعم های خاص و مختلف پیدا کرد. غذاهای برنجی، گیاهی و حتی انواع بستنی را میتوانید در این شهر پیدا کنید.


2-    هوشی مین در ویتنام: این شهر توریستی ویتنام از جمله شهرهای آسیاست که به خاطر غذاهای خیابانی اش بسیار معروف است. زمانی که به این شهر سفر کردید بدون شک از تنوع غذایی آنجا تعجب خواهید کرد. اینکه بتوانید انواع غذاهای گوشتی، گیاهی و دریایی را در خیابان ها پیدا کنید واقعا شگفت انگیز است. اینجا برای هر نوع سلیقه ای تنوع غذایی پیدا میشود. حتی اگر گیاه خوار باشید به راحتی میتوانید یک غذای مناسب برای خود پیدا کنید و بدون نگرانی بخورید. این شهر با اینکه پایتخت ویتنام نیست اما از نظر وجود رستوران های شیک، زیبا و مختلف هیچ چیزی از پایتخت این کشور کم ندارد. واقعا اگر به دنبال ماجراجویی غذایی هستید این شهر بهترین گزینه برای شماست.

3-    فنوم پن در کامبوج: این شهر منبع میان وعده و خوراکی های خوشمزه و سبک خیابانی است. هر گوشه این شهر را که نگاه کنید یک خوردنی خوشمزه پیدا میکنید. از غذاهای خوشمزه ای که با میوه های استوایی پخته میشود تا نودل های فوق العاده و سرخ کردنی. به طور کلی کامبوج به خاطر میان وعده های غنی و خوشمزه ای که دارد شهرت خاصی دارد. نان های خوشمزه ای هم که در این کشور وجود دارد را حتما باید امتحان کنید. مخصوصا با وعده ی  صبحانه.

4-    تایپه در تایوان: همه ی ما تایوان را به عنوان کشوری صنعتی و بسیار منظم میشناسیم. اما جالب است بدانید که تایپه پایتخت این کشور را در خصوص غذاهای خیابانی، با کمتر شهری در جهان میتوان مقایسه کرد. املت های مختلف، انواع نودل های خوش طعم گوشتی و حتی کبابی، دامپلینگ، غذاهای مرغی و خیلی غذاهای دیگر را میتوانید در این شهر پیدا کنید. در این شهر فورت کورت ها و حتی چایخانه های مختلفی هم وجود دارد که شما می توانید به آنها سر بزنید و یک خاطره خوب برای سفرتان بسازید.

5-    چیانگ می در تایلند: یکی از مهمترین جاذبه های توریستی تایلند بدون شک غذاهای آن است. به همین دلیل است که کار بسیار سختی است تا یکی از شهرهای این کشور را به خاطر غذا معرفی کنیم. هر کدام از شهرهای تایلند ویژگی های غذایی خاصی دارند که آنها را متمایز میکند. اما ما اینجا شهر چیانگ می را به شما معرفی میکنیم. شما در این شهر میتوانید غذاهای شمالی تایلند را بخورید. غذاهایی که کمتر توسط توریستها مورد استفاده قرار میگیرد. غذاهایی که زیاد تند نیستند و مرغ بیشتری در آنها استفاده شده است. غذاهای این شهر از تنوع رنگی زیادی برخوردارند و این به دلیل مواد اولیه است که در آنها استفاده میشود.

6-    ملاکا در مالزی: همه ی ما کوالالامپور را به خوبی میشناسیم و البته پنانگ را هم همینطور. پنانگ از شهرهای توریستی مالزی است که به خاطر غذاهایش هم بسیار معروف است. اما در این کشور شهر کوچکی وجود دارد که تنوع غذایی عجیب و فوق العاده ای دارد. در این شهر که ملاکا نام دارد غذاهایی برگرفته از غذاهای چینی، مالزیایی، هندی، پرتغالی و حتی آلمانی پیدا میشود. انواع غذاهای دریایی، سوپ های متنوع، غذاهای تند و نودل ها را میتوان در این شهر کوچک پیدا کرد. شما هر سلیقه ی غذایی که داشته باشید مطمئنا در این شهر آن را پیدا میکنید.