7 مقصد خنک جهان برای سفر در تابستان

 تابستان برای ما ایرانی ها یکی از بهترین زمان ها برای سفر است. که خب همه دلیل آن را میدانیم. اما نه فقط در بسیاری از مناطق کشور ما، بلکه در بسیاری از مناطق توریستی جهان هم هوا گرم می شود و مردم ترجیح میدهند به مناطق خنک سفر کنند. اما پیدا کردن این مناطق هم به خودی خود کار راحتی نیست. بسیاری از مناطق خنک جهان، مراکز توریستی معروف و شناخته شده ای نیستند. در این متن شما را با 7 منطقه جهان که در فصل تابستان دارای آب و هوای معتدل تری هستند آشنا میکنیم. شما در این مناطق میتوانید تابستان خنک تری را پشت سر بگذارید.

1-    ملبورن در استرالیا: کشور استرالیا در نیمکره جنوبی زمین قرار دارد و به همین دلیل در زمانی که ما در حال سپری کردن تابستان هستیم آنجا زمستان است. در واقع در زمان فصل گرما برای ما در استرالیا فصل سرماست و دمای هوا در آنجا به حدود 10 درجه میرسد. در این هوا شما میتوانید به راحتی به پارک های ملی بروید، سافاری سوار شوید، به مناطق دیدنی و طبیعی این شهر بروید، در ساحل 243 کیلومتری آن قدم بزنید و شنا کنید و از همه مهمتر از فضای شهری مدرن و زیبای آن استفاده کنید و به تفریح بپردازید.

2-    ریکجاویک در ایسلند: بدون شک ریکجاویک زیباترین شهر ایسلند است. زمانی که در تابستان به این شهر سفر میکنید با یک دمای هوای حدود 12 درجه ای مواجه میشوید که در فصل تابستان بسیار مطبوع به حساب می آید. در تابستان در این شهر شگفت انگیز شما گزینه های بسیار زیادی را برای گردش و حتی ماجراجویی در پیش خود دارید. از دشت های سر سبز گرفته تا غارهای یخی. برای هرکس با هر سلیقه و توانایی محلی برای گردش و جستجو وجود دارد. سفر به این شهر یک تجربه تکرار نشدنی است که اگر موفق به انجام آن شوید برای همیشه برای دیگران تعریف میکنید.

3-    الا در سریلانکا: سریلانکا کشوری در جنوب هند و در نزدیکی خط استوا است. به همین دلیل به طور طبیعی دارای آب و هوای گرم سیری است. اما جالب است بدانید که در این کشور شهری وجود دارد به نام الا که در تابستان دمای آن به حدود 23 درجه میرسد که این یک دمای فوق العاده مطبوع در تابستان محسوب میشود. در این شهر شما میتوانید به یک کوهنوردی سبک بپردازید و از مناظر دیدنی این شهر لذت ببرید. در طول مسیر طبیعت زیبا، درخت های بلند، دشت های سرسبز و انواع حیوانات  زیبا در انتظار شما نشسته اند. در این شهر شما با مناظری مواجه می شوید که در نوع خود بی نظیرند. اگر اهل عکاسی باشید عکس هایی که در این مناطق خواهید گرفت بدون شک جز زیباترین عکس هایی خواهد بود که تاکنون موفق به گرفتن آنها شده اید. و یک نکته. غروب های این منطقه در نوع خود در جهان بی نظیر است. حتما به تماشای آن بنشینید.

4-    دره ی کریجبورن در نیوزلند: اگر به دنبال تفریحات زمستانی در قلب تابستان میگردید باید به این شهر سفر کنید. کریجبورن دارای یک پیست اسکی است که بیشتر برای افراد حرفه ای طراحی شده است اما افراد تازه کار هم میتوانند از آن استفاده کنند. دمای هوا در تابستان در این شهر بهطور میانگین 2 درجه است که خب هوای سردی محسوب میشود و بدون داشتن لباس گرم مناسب نمیتوان به آن سفر کرد. البته این شهر فقط به خاطر پیست اسکی اش معروف نیست. بلکه طبیعت بسیار خوبی هم دارد و میتوان در آن به طبیعت گردی پرداخت.

5-    دوندین در نیوزلند: نیوزلند کشوری در نیمکره ی جنوبی است که خب طبیعتا فصل سرمای آن در تابستان است. به همین خاطر یک شهر دیگر از این کشور را در این مقاله به شما معرفی میکنیم. دوندین شهری است که دارای معماری زیبا و قدیمی است و همچنین مردم بسیار با فرهنگی دارد. یکی از لذت بخشترین کارهایی که در این شهر میتوانید انجام دهید عکاسی است. اما فقط این نیست. یکی از مهمترین جاذبه های این شهر نوعی پنگوئن بسیار کمیاب به نام چشم زرد است که خب همانطور که گفتیم کمیاب است. ولی اگر خوش شانس باشید میتوانید آنها را ببینید و از آنها عکاسی کنید. این شهر دارای کوهستان بسیار زیبایی هم هست که در کنار سایر زیبایی های این شهر باعث جذابیت دو چندان آن شده است.

6-    ساپا در ویتنام: بدون شک یکی از زیباترین دیدنی های ویتنام که بسیاری را از سراسر جهان به آن جذب میکند مزارع طبقاتی برنج آن است. اما اگر میخواهید نهایت لذت را از این مناظر دیدنی داشته باشید بهتر است در تابستان به سراغ آنها بروید. بدون شک قدم زدن در این مزارع در هوایی خنک و مه آلود و عطر مطبوع مزارع تجربه ای تکرار نشدنی است. ویتنام کشوری با آب و هوای استوایی است و دمای آن تقریبا به 20 درجه سانتی گراد می رسد که خب البته دمای مناسبی است. البته در زمان سفر به ویتنام فقط این مزارع برنج نیستند که باعث میشوند شما از سفرتان لذت ببرید. بلکه فرهنگ و رسوم مردم ویتنام، مناطق طبیعی و زیبا و از همه مهمتر غذاهای خوشمزه آنها از جمله دلایل جذب شما به این کشور خواهد بود.

7-    کوف فوجی در ژاپن: کوه فوجی معروفترین کوه ژاپن و به نوعی نماد این کشور محسوب میشود. این کوه که در واقع یک آتشفشان است در تابستان دارای دمای حدود 4 درجه ای می باشد. البته کوه فوجی به تنهایی برای دیدن کافی نیست. زمانی که به این منطقه از ژاپن سفر میکنید با یک روز گردش نمیتوانید همه ی آن را ببینید و باید حداقل دو روز را در این منطقه بگذرانید تا از زیبایی های آن لذت ببرید. نکته جالبی که در مورد این کوه وجود دارد این است که در قله آن اینترنت وجود دارد.