راز استقبال مهمانداران هواپیما چیست ؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا هنگامی که سوار هواپیما میشوید مهمانداران از شما استقبال میکنند؟ اگر فکر میکنید این کار یک حرکت صرفا تجاری است سخت در اشتباهید. در این کار مهمانداران رازی نهفته است و آنها برای این کار آموزش های خاصی دیده اند. در زیر به بررسی این موضوع میپردازیم تا من بعد در هنگام سفر کردن با هواپیما بیشتر به این موضوع دقت کنید.
زمان سوار شدن به هواپیما، چه در پروازهای داخلی و چه خارجی همه ی ما با استقبال مهمانداران مواجه شده ایم. در واقع آنها طبق برنامه ای از پیش تعیین شده در جلوی درب هواپیما و در طول راهروهای کابین می ایستند و ضمن خوشامد گویی به شما، وظیفه خود را هم انجام میدهند. این وظایف شامل برآوردن نیازهای شما در طول سفر، پذیرایی از مسافرین، آموزش نکات ایمنی و بسیاری دیگر از کارهایی که ممکن است در طول سفر پیش بیاید. اما فقط این موارد نیست. در واقع اینها مواردی هستند که شما میبینید. کارهای دیگری هم هستند که مهمانداران وظیفه دارند انجام دهند.
هیچ شکی نیست پرواز و سفر هوایی در حال حاضر امنترین وسیله و روش حمل و نقل است اما اگر خدایی ناکرده اتفاقی در طول پرواز پیش بیاید تبدیل به فاجعه میشود و خبر آن در همه جای دنیا ورد زبان ها میشود.به همین خاطر شرکت های هواپیمایی برای شغل به ظاهر ساده مهمانداری، همیشه افرادی را استخدام میکنند که دارای مهارت های خاص و لازم برای تامین امنیت مسافران باشند و در صورت وقوع بحران، هر چند کوچک، بتوانند موضوع را مدیریت کنند. برخی از این مهارت ها ذاتی است و برخی هم اکتسابی است. یکی از این مهارت های مهم بررسی سریع مسافرین هنگام ورود به هواپیماست. همیشه یکی از بهترین و با تجربه ترین مهمانداران مسئول این کار است. همان کسی که در جلوی درب به شما خوشامد میگوید. خب این کار قاعدتا دارای ضریب خطا هم خواهد بود. به همین دلیل هم شرکت های هواپیمایی این مورد را به صورت یک امر در نظرگرفته و همواره مهمانداران خود را در این خصوص آموزش میدهند. این موضوع را نباید دست کم گرفت. زیرا دیدن و تشخیص کوچکترین مورد شک برانگیزی میتواند از وقوع فاجعه جلوگیری کند. همیشه پس از شروع پرواز مهمانداران جویای وضعیت مسافران میشوند تا هم بتوانند با آنان ارتباط بهتری بگیرند و از برنامه های آنها با خبر شوند و اگر مسافران چیزی نیاز داشتند یا مشکل خاصی داشتند بتوانند کمک کنند. یکی از دیگر ازکارهای مهمانداران بررسی وضعیت مواد خوراکی و مخصوصا مایعات می باشد. یکی از موارد حساسی که در یک پرواز برده میشود معمولا مایعات هستند. آنها حتی بررسی میکنند که از همکارانشان از شرکت های دیگر در پرواز هست یا نه تا در صورت نیاز از آنها کمک بگیرند.

از دیگر دلایل بررسی مسافران در بدو ورود این است که متوجه شوند مسافران بیماری خاصی دارند که بخواهند از آنها پنهان کنند یا خیر. مشکلاتی مثل ترس از ارتفاع، فوبیای پرواز، مشکلات جسمی و از این قبیل موارد. هر کدام از این موارد میتواند در طول پرواز برای سایر مسافرین هم دردسر ایجاد کند. به همین خاطر مهمانداران وظیفه دارند تا در صورت شناسایی همچین مواردی نسبت انجام اقدامات لازم اقدام کنند. از دیگر مواردی که باید در بدو ورود مسافرین توسط مهمانداران تشخیص داده شود این است که شخصی با توانایی جسمی خاص در پرواز وجود دارد یا خیر تا در صورت نیاز بتوانند از کمک او استفاده کنند. بعضی مواقع هم مسافرین تخلفات کوچکی انجام میدهند مثل اینکه حیوان خانگی با خود به داخل پرواز می آورند. البته وظایف دیگری هم بر عهده مهمانداران هست که ربطی به خوشامد گویی ندارد. مثل قراردادن ساک دستی مسافران در جایگاه بالای سرشان یا مثلا اگر مسافری نقص عضو دارد به وی کمک کنند. از دیگر وظایف مسافرین تشخیص وجود پزشک در بین مسافران است تا در صورت لزوم از وی کمک بخواهند. یادتان باشد اگر خدایی ناکرده اتفاقی در حین پرواز بیوفتد وجود مشاغل مختلف در هواپیما یک گنج محسوب میشود. یادتان باشد. مهمانداران و به طور کلی کادر پرواز از همه نظر آموزش میبینند و بعد از آزمایش های مختلف اجازه حضور در هواپیما را پیدا می کنند. این عزیزان از بدو ورود مسافران تا پایان سفر به فکر تمامی امور آنان هستند.