7 منطقه رویایی در جهان که حتما باید ببینید

در این جهان پهناور مقاصد زیادی برای سفر کردن وجود دارد. همه ی ما دوست داریم به نقاط خاصی سفر کنیم که شاید زیاد معروف نباشند اما ویژگی خاصی دارند. مثلا بعضی دوست دارند به شهرهای دانشگاهی سفر کنند بعضی به شهرهای معدنی و جاهای دیگر. اما باید بدانید انقدر مقاصد دیدنی در جهان وجود دارد که اگر تمام عمر خود را در سفر بگذرانید باز هم نمیتوانید همه ی آنها را ببینید. در  این مطلب چند مقصد خیال انگیز جهان را به شما معرفی میکنیم تا اگر علاقه به سفر به این مناطق دارید کمی اطلاعات در مورد آن مقاصد داشته باشید.

1-    روستای هوتو وان در جزیره گوکی (کشور چین): در کشور چین مجمع الجزایری وجود داردبه نام شنگسی که یکی از جزایر آن گوکی نام دارد. در این جزیره روستایی وجود دارد به نام هوتووان که البته اکنون دیگر زیاد وجود ندارد. این جزیره خالی از سکنه است و توسط مادر زمین بلعیده شده است. اگر مجموعه داستان های هابیت نوشته تالکین را خوانده باشید احتمالا در این روستا میتوانید احتمال دهید که این گونه عجیب داستان های خیالی و فیلم های هالیوودی وجود داشته اند.در این داستان ها روستایی وجود دارد به نام شایر که بسیار به این روستا شبیه است. زمانی که به این روستا میرسید خواهید دید که این روستا کاملا در پیچش گیاهان و خزه ها محو شده است. جالب است که بدانید این موضوع تنها ظرف 50 سال اتفاق افتاده است. هوتووان یک روستای ماهیگیری بوده است.


2-    صومعه تثلیث مقدس در کالامباکا (کشور یونان): این صومعه در روی صخره ای ساخته شده که به آن متئورا گفته می شود. این کلمه در یونانی به معنی در وسط آسمان است. بدون شک این اسمی مناسب برا آن است. زمانی که به این صومعه و محل عجیب آن نگاه میکنید انگار واقعا در وسط آسمان قرار گرفته است. این صومعه یکی از عجیب ترین صومعه های جهان است که هنوز امکان بازدید از آن وجود دارد و مردم بسیاری را هنوز به سمت خود جلب میکند. نکته جالب این است که این صومعه، یک صومعه ارتدکس است.


3-    خانه های مکعبی در روتردام (کشور هلند): برای دیدن مناطق عجیب حتما لازم نیست که در طبیعت به دنبال آن باشید. بسیاری از این مناطق عجیب و خیالی، ساخته دست بشر و حاصل خلاقیت آن است. یکی از این نمونه ها خانه های مکعبی در کشور هلند است. در شهر روتردام، سازه های عجیبی وجود دارد که زرد رنگ و متصل به هم هستند و چشم هر بیننده ای را خیره میکند. این خانه ها و سازه های زیبا به صورت متصل به هم قرار گرفته اند. البته برای دیدن آنها میتوانید به موزه خانه مکعبی بروید و یا در یک خوابگاه اقامت کنید.