بهترین پارک های آبی جهان

بدون شک هر سفری یک دلیلی دارد. بعضی سفرها کاری هستند بعضی تفریحی، بعضی برای استراحت و حتی بعضی هم برای فرار. اما بنا به هر دلیلی به جایی سفر کنیذ بدون شک وقتی را برای تفریح و خوشگذرانی اختصاص خواهید داد. خیلی ها هستند که دوست دارند این تفریح برایشان هیجان انگیز باشد و خاطره ای فراموش نشدنی برایشان رقم بزند. یکی از تفریحات هیجان انگیز هم پارک های آبی هستند. بسیاری از هتل ها در گوشه و کنار دنیا در کنار خدمات خود، پارک آبی هم دارند که مهمانانشان میتوانند از این تفریح استفاده کنند. اما معمولا پارک های آبی که در هتل ها ساخته شده اند خیلی هیجان انگیز نیستند و میتوانید مثل آنها را در محل سکونت خودتان هم پیدا کنید. اما بعضی از پارک های آبی هستند که در نوع خود بی نظیرند و هیجان وصف ناپذیری را برایتان رقم میزند. در این مقاله تعدادی از آنها را معرفی میکنیم تا اگر زمانی به این شهرها سفر کردید یکم هیجان تجربه کنید.

1-    پارک آبی شلیتربان در تگزاس (کشور آمریکا): در این پارک آبی برنامه های هیجان انگیزی در انتظار شماست. مهمترین آن بلندترین سرسره آبی جهان است که اگر میخواهید از آن استفاده کنید باید 123 پله را بالا بروید. ارتفاع نه  اما مسیر این سرسره آبی حدود 282 متر است و حتی در بعضی از قسمت های آن با فشار آب به بالا پرتاب میشوید. از دیگر برنامه های هیجان انگیز آن سقوط آزاد یا شیرجه عمودی است که با سرعتی معادل 50 کیلومتر در ساعت شما را از ارتفاع به پایین پرتاب میکند. سرسرهای چرخشی و سرعتی، استخر موج و تیوب سواری از دیگر تفریحات این پارک آبی بی نظیر است.

2-    پارک آبی کالیپسو ( کشور کانادا ): این پارک آبی برای تجربه هیجان بسیار گزینه مناسبی است. از افتخارات این پارک آبی داشتن بزرگترین استخر موج در دنیا است. البته این پارک یکی از بلندترین سرسرهای آبی جهان را هم در خود جای داده است. یکی از موارد جالب این پارک رنگ بندی سرسره های آن است. اگر به این پارک سر زدید بدنید و آگاه باشید که سرسره ای آبی و بنفش برای کسانی که به دنبال هیجان هستند مناسب است و سرسره های زرد رنگ برای کسانی که به دنبال یک تفریح آرام و ملو میگردند ساخته شده است. این پراک سرسر های به نام حغره سیاه، آدرنالین و توبولنس دارد که از نامشان پیداست چه چیزی انتظار شما را در آنها میکشد. اگر هم خانوادگی به این پارک رفتید از قایق های دایره ای بومرنگ استفاده کنید.


3-    پارک آبی سند کسل بلک پول (کشور انگلستان): بزرگترین پارک آبی سرپوشیده انگلستان که فقط یک پارک آبی نیست بلکه به خاطر سرپوشیده بودن آب و هوایی استوایی را برای کاربران آن فراهم میکند. این مورد با توجه به آب و هوای این کشور بسیار مهم است. از ویژگی های مهم این پارک بلندترین رولر کاستر سرپوشیده جهان است. اولین و البته بزرگترین سرسره عمودی جهان است. 18 سرسره و یک استخر موج بزرگ و فوق العاده از دیگر امکانات آن است. این پارک آبی برای بچه ها هم امکاناتی دارد و بخشی را به این منظور اختصاص داده است. تفنگ و دستگاه های آب پاش و سرسره های جالبو سرگرم کننده از این جمله است. حتی زمانی که در حال رد شدن هستند یک پوسته نارگیل عظیم الجثه روی افراد و بچه های از همه جا بی خبر ناگهان آب می پاشد.

4-    وایت اند وایلد سائوپائولو (کشور برزیل): سائوپائولو از بزرگترین شهرهای دنیاست و خب قاعدتا شهرهای بزرگ دارای جمعیت زیاد، کار زیاد، مشغله زیاد و طبیعتا خستگی زیاد است. وقتی این خستگی به اوج خود می رسد پارک آبی وایت اند وایلد یک گزینه بسیار عالی برای گذراندن وقت با دوستان و خانواده است و البته کم کردن استرس ناشی از کار و مشغله های روزانه. این پارک آبی در هم دارای سرسرهای هیجان انگیز است و هم دارای استخر و رودخانه های آرام که در آنها میتوانید در کنار خانواده قایق سواری کنید. البته این پارک آبی برای کودکان هم امکاناتی دارد که بسیار عالی است. این پارک فوق العاده در وینیدو، در حومه شر قرار دارد.

5-    اسپلشین سافاری شهر سانتا کلاز (کشور آمریکا): این پارک آبی واقع در شهر ایندیانا، که اسم عجیبی دارد، در قسمت Holiday World سرگرمی‌های هیجان‌انگیز زمینی و در پارک آبی مجاورش، مثل ماموت (بلندترین واترکستر دنیا، که تقریباً هم‌اندازه یک ساختمان هفت‌ طبقه‌ای است و شما را با قایق از تونل‌های پیچ‌درپیچ پرتاب می‌کند)، سرگرمی‌های آبی فراهم می‌سازد. علاقه به تاریکی هم در این پارک وجود دارد. در Hyena Falls چهار سرسره وجود دارد که همه در تاریکی قرار دارند و در Frightful Falls یک‌جور الوارسواری درون تونل‌ها و قبرستان مصنوعی انجام می‌شود.


6-    پارک آبی چیم لانگ در  گوانگ جو ( کشور چین): این پارک آبی که در آسیا بزرگترین است دارای مواردخاصی است که خیلی روی آنها مانور میکند. این پارک دارای بلندترین رود آرام و بزرگترین استخر موج دار آسیاست. اما بازی های هیجان انگیز زیادی هم دارد. سواری های فری فال پلاس و مستر بلستر آن که واقعا استفاده کردن از آنها جرات میخواهد. همچنین یک سقوط آزاد با تیوب هم دارد که به بومرنگ معروف است. بعد از آن روی تعدادی دست انداز حرکت میکنید و در آخر هم در یک استخر آب فرود می آیید. البته اگر کودکی هم همراه خود دارید اصلا نگران نباشد. چون این پارک آبی دارای بیش از 300 اسباب بازی و سرسره برای کودکان است که بدون شک برای آنها سرگرم کننده و خاطره انگیز است.