مقاصدی برای عاشقان بازی های کامپیوتری

 در زمان انتخاب مقصد یا مکان برای سفر دلایل و گزینه های مختلفی وجود دارد. مقاصد ساحلی، مقاصد تاریخی، شهرهای موزه ای و از این قبیل موارد. اما شاید الان نشنیده اید که برای کسانی که به بازی های کامپیوتری علاقه دارند هم مقاصد و شهرهای خاصی وجود دارد. نمایشگاه ها و حتی پارک هایی در سراسر جهان وجود دارد که مخصوص این کار است. ما در این مقاله تعدادی از آنها را به شما معرفی میکنیم.

1. موزه بازی های کلاسیک آرکید و موزه بازی های کامپیوتری (آمریکا): در کشور آمریکا 2 مکان بسیار مهم برای این افراد وجود دارد. اول موزه بازی های کلاسیک آرکید در نیو همپ شایر. در این موزه بیش از 300 دستگاه و بازی ارزشمند از دهه های 70 و 80 میلادی قرار دارد که بر اساس برندهای مختلف دسته بندی شده و نکته بسیار مهم این است که همه ی آنها کار می کند. بازدید از این موزه برای عاشقان بازی های کامپیوتری مثل بازدید از موزه لوور برای عاشقان هنر است. در این موزه شما میتوانید سیری از پیشرفت این دستگاه ها را ببینید.

موزه دوم در آمریکا، موزه ملی بازی های کامپیوتری در تگزاس است. در این موزه انواع کنسول های بازی از زمان آتاری تاکنون جمع آوری شده و مجموعه ای بی نظیر را تشکیل داده.

2. اتاق فرار Mr.X (چین): به طور کلی بازی های اتاق فرار دارای طرفداران بسیاری در سراسر جهان است. حتی در کشور خودمان هم میتوانید از آنها پیدا کنید و لذت ببرید. در این بازی ها شما باید پازل ها و مراحل مختلفی را طی کنید تا بتوانید از اتاقی که در آن قرار دارید فرار کنید. در بین این بازی ها و طبق نظرسنجی های انجام شده بازی اتاق فرار در شهر شانگهای که به Mr.X معروف است دارای هیجان فوق العاده بالایی است و شما باید همچون یک بازی کامپیوتری فکری مراحل را طی کرده تا بتوانید از اتاق خارج شوید.

3. کنفرانس بازی های کامپیوتری Gamescom (آلمان): کنفرانس بازی های کامپیوتری Gamescom که همه ساله در کشور آلمان برگزار می شود و دارای محبوبیت بسیاری است. در سال 2017 بیش از 355 هزار نفر از از 100 کشور دنیا از این کنفرانس دیدن کردند و این آمار خیره کننده اهمیت این کنفرانس را نشان می دهد. چیزی که این کنفرانس را از سایر موارد مشابه متمایز میکند همین تعداد بالای شرکت کنندگان است که طرفداران بازی های کامپیوتری از سراسر جهان را دور هم جمع میکند.

4. توکیو (ژاپن): توکیو پایتخت ژاپن یکی از مهمترین مقاصد برای کسانی است که به بازی های کامپیوتری علاقه دارند. در این شهر خیابانی وجود دارد به نام otaku که پر است از این بازی ها. در این خیابان شما میتوانید انواع آرکیدهای ژاپنی را پیدا کنید و با آنها بازی کنید. تنوع این بازی ها انقدر زیاد است که واقعا انتخاب کردن یکی از آنها برای بازی کردن بسیار سخت است. اگر طرفدار سرسخت بازی های کامپیوتری هستید حتما باید به این شهر سر بزنید. اما در توکیو فقط بازی های کامپیوتری منتظر شما نیست. بلکه بازدید از لوکیشن بازی های معروف هم میتواند شما را هیجان زده کند. در این شهر کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد که دارای تم بازی های کامپیوتری هستند و خوردن غذا در آنها میتواند یک خاطره بی نظیر برای شما رقم بزند. و یک نکته مهم. این شهر میزبان یمی از مهم ترین رویدادهای مربوط به بازی های کامپیوتری در جهان است. نمایشگاه Tokyo Game Show.

5. کنفرانس E3 در کالیفرنیا (آمریکا): این کنفرانس که سالی یک بار برگزار میشود مهمترین رویداد کامپیوتری جهان محسوب میشود. بدون شک داغ ترین خبرهای مربوط به این صنعت در این نمایشگاه پیدا میشود. اما فقط این اخبار نیست که باعث شده این نمایشگاه اهمیت داشته باشد. بلکه برنامه های جانبی آن باعث شده تا این نمایشگاه طرفدارن زیادی در سراسر جهان پیدا کند. مثلا شما میتوانید لباس های مبدل به تن کنید و برای بهترین لباس جایزه دریافت کنید. یا مثلا بازی های جدیدی را امتحان کنید که تا مدت ها در اختیار عموم قرار نمیگیرد. همچنین خرید و هدیه گرفتن چیزهای مختلفی که احتمالا فقط در این نمایشگاه پیدا میشود.

6. پارک واقعیت مجازی دبی ( امارات): طبق معمول همیشه دبی و کشور امارات باید در هر زمینه ای جز بهترین ها باشد. بدون شک یکی از جذابترین فعالیت ها برای کسانی که به بازی های کامپیوتری علاقه دارند انجام بازی هایی است که احتیاج به فضا و امکانات خاصی دارد. بازی های واقعیت مجازی. مکان هایی که برای این کارها ساخته شده پارک های واقعیت مجازی نام دارد و بهترین آن در حال حاضر در شهر دبی و در مرکز خرید دبی مال قرار دارد. در این پارک انواع بازی ها وجود دارد. از بازی های ترسناک تا بازی هایی که برای کودکان و نوجوانان ساخته شده را میتوانید در این پارک پیدا کنید.