مطالب گردشگری راهنمای سفر

بهترین مقاصد سفر برای عاشقان شکلات

تاریخ: 1398/05/22

بدون شک شکلات یکی از بهترین خوردنی های دنیاست که کمترکسی را می توان یافت به آن علاقه نداشته باشد. این خوردنی خوشمزه به  قدری پر طرف دار است که در بسیاری از خوراکی ها نیز به کار می رود. مثل شیرینی، شیر و ... . حتی به عنوان صبحانه که یک وعده غذایی است هم مصرف می شود. شکلات برای خیلی از ما یادآور خاطرات گذشته است. خاطرات شیرینی از کودکی یا حتی بزرگسالی. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که در کدام شهرهای دنیا کاکائو کشت می شود و یا بهترین شهرهای دنیا که میتوانید بهترین شکلات ها را در آنها پیدا کنید کجاست؟ با ما همراه باشید تا جواب این سوال ها رو پیدا کنید.
توکیو (کشور ژاپن)
معمولا ژاپن به عنوان کشوری شناخته می شود که مردم آن به شدت به دنبال فناوری و تکنولوژی هستند. اما این مردم سخت کوش و طالب علم به شدت به شکلات علاقه دارند. در کنار نوشیدنی های گرم، شکلات هم در این کشور طرفداران بسیاری دارد به حدی که حتی سالانه یک جشنواره بزرگ شکلات در این کشور برگزار میشود. شما میتوانید شکلات را با طعم های مختلف آن در این کشور پیدا کنید. از ساپورو تا اوکیناوا شکلات هایی با طعم های مختلف را میتوان در این کشور پیدا کرد اما در توکیو همه ی آنها با هم یافت می شود.  Dandelion Chocolate Cafe  و Minimal Chocolate Shop از جمله مهمترین فروشگاه هایی است که میتوانید در این شهر بهترین شکلات ها را پیدا کنید.

هوشی مین (کشور ویتنام)
ویتنام کشوری در جنوب شرق آسیا که دارای زیبایی های خیره کننده ای است. زمانی که به این کشور سفر میکنید با صحنه های خیره کننده ای مواجه می شوید که احتمالا در جای دیگری نخواهید دید. اما جالب است بدانید که این کشور یکی از مهمترین مراکز کشت کاکائو در دنیاست و در چند سال اخیر زمین های بیشتری در این کشور زیر کشت کاکائو رفته که این موضوع باعث افزایش کارخانه های تولید شکلات در این کشور شده است. به همین خاطر شما میتوانید بهترین نوع شکلات ها را در این کشور پیدا کنید. در واقع شما به یکی از منابع اصلی این شیرینی خوشمزه در دنیا رسیده اید. شرکت های شکلات سازی بزرگی در دنیا در هوشی مین کارخانه ایجاد کرده اند. اگر روزی به این کشور سفر کردید در کنار طبیعت چشم نواز آن حتما از شکلات های آن هم بخورید که مصداق بارز جمله " از تولید به مصرف" است. Belve Chocolate Café  و Maison Marou از جمله مکان هایی است که  شما میتوانید شکلات های با کیفیتی را پیدا کنید.

پاریس (کشور فرانسه)
پاریس که به شهر عشاق معروف است و البته رستوران ها وغذاهای آن در سراسر جهان زبان زد است. امافقط این نیست. این شهر یکی از مهمترین مراکز ارائه شکلات در دنیاست. فروشگاه های کوچک و بزرگ زیادی در این شهر هستند که انواع شکلات از برندهای معروف دنیا را به فروش میرسانند. اما یک نکته بسیار مهم این است که قبل از خرید شکلات های معروف ، از برندهای کوچک و غیر معروف خود فرانسه هم شکلات بخرید. شاید این برندها خیلی معروف نباشند و اگر برای کسی از فرانسه سوغات ببرید خیلی جدی نگیرد اما از نظر طعم و کیفیت بسیار فوق العاده است. فروشگاه های Francois Pralus و  Ichel Cluizel ازجمله فروشگاه هایی است که میتوانید از آنها شکلات های خوبی را خریداری کنید.

نیویورک (کشور آمریکا)
نیویورک از آن جمله کلان شهرهایی است که هر چیزی در آن پیدا میشود. شکلات هم شامل این همه چیز می شود. در این شهر تمام برندهای شکلات سازی دنیا وجود دارد و می توانید از آنها تهیه کنید. فروشگاه های شکلات فروشی این شهر از شمارش خارجند و شما میتوانید انواع شکلات را در طعم های مختلف و شکل های متنوع پیدا کنید. اما چیزی که به تازگی باعث شهریت این شهر درحوزه شکلات شده، شکلات های تماما گیاهی آن است که طرفداران بسیاری هم پیدا کرده است. فروشگاه خاصی را در این شهر معرفی نمیکنم چون تقریبا همه ی آنها عالی هستند.

لیما (کشور پرو)
لیما در کشور پرو، شهری که هر ساله فستیوالی بزرگ در زمینه شکلات در آن برگزار می شود. دسرهای شکلاتی که در این شهر وجود دارد از نظر طعم و عطر در دنیا منحصر به فرد است. در این شهر چندین کارخانه شکلات سازی معروف وجود دارد که محصولاتشان پس از تولید اول از همه در همین شهر توزیع میشود. پس اگر به این شهر سفر کردید میتوانید ادعا کنید جز اولین کسانی هستید که شکلات ها را پس از تولید استفاده میکنید.    Misk Chocolatier  و ChocoMuseo از جمله مکان هایی است که میتوانید به آنها سر بزنید و شکلات های خوش طعمی را پیدا کنید.

سیدنی  (کشور استرالیا)
سیدنی در استرالیا یکی از شهرهایی است که در حوزه شکلات بسیار پیشرو است. جالب است که در کشور استرالیا کمپانی معروفی در حوزه شکلات وجود ندارد اما شرکت های معروفی در این کشور کارخانه احداث کرده اند. این کشور از تولیدکنندگان کاکائو در جهان هم است و انبارهای زیادی در این کشور وجود دارد که برای نگهداری این کاکائوها ساخته شده است. در این کشور هرساله یک جشنواره شکلات برگزار  میشود که طرفداران زیادی را به خود جمع میکند. اما نکته جالب در مورد این شهر این است که یک مدرسه در این شهر برای تحصیل در خصوص شکلات وجود دارد.

مادرید (کشور اسپانیا)
جالب است بدانید که اسپانیا اولین کشور دنیا بود که دانه های کاکائو را از آمریکای جنوبی به اروپا آورد و به دلیل هم شکلات نقش اساسی در دسرهای این شکور دارد. در مادرید انقدر مغازه های شکلات فروشی زیاد است که نمیتوان آنها را شمرد و بدون شک در هیچ جای دنیا به این شکل نیست. کارخانه های شکلات سازی کوچک زیادی هم در این شهر وجود دارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که مردم این شهر به نوشیدنی های کاکائویی و شکلات داغ بیش از خود شکلات بسته بندی علاقه دارند. شاید به خاطر زیاد بودن شکلات دلشان را زده. به همین دلیل هم نوشیدنی های شکلاتی زیادی در انواع مختلف در این شهر یافت می شود.

بروکسل (کشور بلژیک)
اگر شهری باشد که بتوان آن را در خصوص تنوع و توزیع شکلات در دنیا با پاریس مقایسه کرد بروکسل است. فروشگاه های زیادی از برندهای مختلف و معروف دنیا در این شهر وجود دارد. به نحوی که انتخاب را برای شما بسیار سخت میکند. اما این تنها سختی شما در مورد شکلات در سفر به این شهر نیست. تنوع شکلات در این شهر بسیار زیاد است. از دسرهای رستوران های گران قیمت تا شکلات فروشی های کوچک که مملو از مدل های مختلف با طعم های استثنایی و البته عجیب است.

کیتو ( کشور اکوادور )
کیتو پایتخت کشور اکوادور که کیک های شکلاتی بخش مهمی از مصرف شکلات در این شهر است. چیزی که هنگام سفر به این شهر بسیار جلب توجه میکند وجود مغازه های فروش کیک های شکلاتی است که تعدادشان از مغازه های فروش شکلات بیشتر است. در این شهر مزارع زیادی وجود دارد که به کشت کاکائو مشغول هستند و برای کارخانه های معروف شکلات سازی دنیا مواد اولیه تولید می کنند. مهمترین نکته برای سفر به این شهر استفاده از دانه های بومی و بسیار خوشمزه در محصولات داخلی آن است که در صورت مصرف آنها بدون شک تجربه ای تکرار نشدنی برایتان رقم میخورد.

مقاصدی برای عاشقان بازی های کامپیوتری

تاریخ: 1398/05/06

 در زمان انتخاب مقصد یا مکان برای سفر دلایل و گزینه های مختلفی وجود دارد. مقاصد ساحلی، مقاصد تاریخی، شهرهای موزه ای و از این قبیل موارد. اما شاید الان نشنیده اید که برای کسانی که به بازی های کامپیوتری علاقه دارند هم مقاصد و شهرهای خاصی وجود دارد. نمایشگاه ها و حتی پارک هایی در سراسر جهان وجود دارد که مخصوص این کار است. ما در این مقاله تعدادی از آنها را به شما معرفی میکنیم.

1. موزه بازی های کلاسیک آرکید و موزه بازی های کامپیوتری (آمریکا): در کشور آمریکا 2 مکان بسیار مهم برای این افراد وجود دارد. اول موزه بازی های کلاسیک آرکید در نیو همپ شایر. در این موزه بیش از 300 دستگاه و بازی ارزشمند از دهه های 70 و 80 میلادی قرار دارد که بر اساس برندهای مختلف دسته بندی شده و نکته بسیار مهم این است که همه ی آنها کار می کند. بازدید از این موزه برای عاشقان بازی های کامپیوتری مثل بازدید از موزه لوور برای عاشقان هنر است. در این موزه شما میتوانید سیری از پیشرفت این دستگاه ها را ببینید.

موزه دوم در آمریکا، موزه ملی بازی های کامپیوتری در تگزاس است. در این موزه انواع کنسول های بازی از زمان آتاری تاکنون جمع آوری شده و مجموعه ای بی نظیر را تشکیل داده.

2. اتاق فرار Mr.X (چین): به طور کلی بازی های اتاق فرار دارای طرفداران بسیاری در سراسر جهان است. حتی در کشور خودمان هم میتوانید از آنها پیدا کنید و لذت ببرید. در این بازی ها شما باید پازل ها و مراحل مختلفی را طی کنید تا بتوانید از اتاقی که در آن قرار دارید فرار کنید. در بین این بازی ها و طبق نظرسنجی های انجام شده بازی اتاق فرار در شهر شانگهای که به Mr.X معروف است دارای هیجان فوق العاده بالایی است و شما باید همچون یک بازی کامپیوتری فکری مراحل را طی کرده تا بتوانید از اتاق خارج شوید.

3. کنفرانس بازی های کامپیوتری Gamescom (آلمان): کنفرانس بازی های کامپیوتری Gamescom که همه ساله در کشور آلمان برگزار می شود و دارای محبوبیت بسیاری است. در سال 2017 بیش از 355 هزار نفر از از 100 کشور دنیا از این کنفرانس دیدن کردند و این آمار خیره کننده اهمیت این کنفرانس را نشان می دهد. چیزی که این کنفرانس را از سایر موارد مشابه متمایز میکند همین تعداد بالای شرکت کنندگان است که طرفداران بازی های کامپیوتری از سراسر جهان را دور هم جمع میکند.

4. توکیو (ژاپن): توکیو پایتخت ژاپن یکی از مهمترین مقاصد برای کسانی است که به بازی های کامپیوتری علاقه دارند. در این شهر خیابانی وجود دارد به نام otaku که پر است از این بازی ها. در این خیابان شما میتوانید انواع آرکیدهای ژاپنی را پیدا کنید و با آنها بازی کنید. تنوع این بازی ها انقدر زیاد است که واقعا انتخاب کردن یکی از آنها برای بازی کردن بسیار سخت است. اگر طرفدار سرسخت بازی های کامپیوتری هستید حتما باید به این شهر سر بزنید. اما در توکیو فقط بازی های کامپیوتری منتظر شما نیست. بلکه بازدید از لوکیشن بازی های معروف هم میتواند شما را هیجان زده کند. در این شهر کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد که دارای تم بازی های کامپیوتری هستند و خوردن غذا در آنها میتواند یک خاطره بی نظیر برای شما رقم بزند. و یک نکته مهم. این شهر میزبان یمی از مهم ترین رویدادهای مربوط به بازی های کامپیوتری در جهان است. نمایشگاه Tokyo Game Show.

5. کنفرانس E3 در کالیفرنیا (آمریکا): این کنفرانس که سالی یک بار برگزار میشود مهمترین رویداد کامپیوتری جهان محسوب میشود. بدون شک داغ ترین خبرهای مربوط به این صنعت در این نمایشگاه پیدا میشود. اما فقط این اخبار نیست که باعث شده این نمایشگاه اهمیت داشته باشد. بلکه برنامه های جانبی آن باعث شده تا این نمایشگاه طرفدارن زیادی در سراسر جهان پیدا کند. مثلا شما میتوانید لباس های مبدل به تن کنید و برای بهترین لباس جایزه دریافت کنید. یا مثلا بازی های جدیدی را امتحان کنید که تا مدت ها در اختیار عموم قرار نمیگیرد. همچنین خرید و هدیه گرفتن چیزهای مختلفی که احتمالا فقط در این نمایشگاه پیدا میشود.