پاتایا

تور پاتایا ویژه دی
 پاتایا, تایلند

تور پاتایا ویژه دی

7شب
6,400,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 19 دی تا 19 دی
اطلاعات بیشتر
تور پاتایا دی ماه
 پاتایا, تایلند

تور پاتایا دی ماه

7شب
6,380,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 18 دی تا 26 دی
اطلاعات بیشتر

  پاتایا شهری ساحلی در کشور تایلند است.شهری که با سفر به آن تجربه ای بی نظیر از گشت و گذار در سواحلی زیبا را برایتان رقم خواهد زد. البته فقط این نیست. باغ های زیبا، مراکز فرهنگی  و مذهبی، جزیره ی مرجانی و موزه های دیدنی که حتما باید یکبار از آنها دیدن کنید. به همین دلیل این شهر سالانه میزبان 5.5 میلیون توریست از سراسر جهان است. اما یکی از جاذبه های گردشگری این شهر که احتمالا در هیچ جای دنیا مانند آن را پیدا نمیکنید بازار شناور این شهر است. این بازار توسط میدم محلی ،بر روی قایق و در روی آب درست می شود. نام دیگر این بازار ، بازار چهارگانه معلق است. در این بازار قایق های مردم به صورت سیار در روی آب مانند مغازه اقدام به فروش میوه های تازه، صنایع دستی، غذا و لباس های محلی مشغولند. یکی از پر طرفدارترین جاذبه های این شهر موزه ی هنر سه بعدی این شهر است. این موزه واقعا دیدنی است و تجربه ای بی نظیر را برایتان رقم میزند. اما زمانی که به این شهر سفر کردید حتما باید از آکواریوم آن بازدید کنید. این آکواریوم در زیر آب ساخته شده و به صورت تونل استوانه ای شکل است. طول آن بیش از 100 متر است و بیش از 4000 هزار موجود دریایی را میتوانید در آن ببینید.

پاتایا شهر ساحلی کوچکی در بخش شرقی خلیج تایلند است. شهری که آوازه آن در حوزه گردشگری به گوش هر کسی در 4 گوشه جهان رسیده است. این شهر ساحلی حدود 165 کیلومتر با بانکوک فاصله دارد و چیزی حدود 250 هزار نفر جمعیت دارد. ظاهرا اولین کسانی که باعث شدند به این شهر به عنوان یک محل توریستی توجه شود تعدادی از سربازان آمریکایی بودند در تاریخ 29 ژوئن سال 1959 در شهر ایسان اقامت داشتند به این شهر آمده و خانه های ساحلی را کرایه کرده بودند. وقتی آنها زیبایی و بکر بودن این منطقه را دیدند و از آن مهم تر آب و هوای آن را به سایر دوستان خود هم اطلاع داده و آنان نیز به این شهر ساحلی مهاجرت کردند و به این ترتیب کم کم آوازه پاتایا به عنوان یک شهر توریستی پیچیده شد و در نهایت در دهه 80 میلادی به دنبال توجه به صنعت توریسم، سواحل این شهر تبدیل به محلی مناسب برای ساخت هتل ها و مراکز تفریحی شد.

البته این شهر به هیچ عنوان محل مناسبی برای سفر به صورت خانوادگی مخصوصا کودکان نمی باشد و این موضوع خود از علل شهرت این شهر توریستی است. در این شهر تعداد زیادی هتل وجود دارد و این موضوع باعث شده تا شما هنگام سفر به این شهر گزینه های زیادی را در برابر خود برای انتخاب داشته باشید و به این ترتیب بتوانید هزینه های سفر خود را مدیریت کنید. البته در زمان هایی که تعداد مسافران زیاد باشد قیمت هتل ها نیز افزایش پیدا میکند. به عنوام مثال تعطیلات کریسمس این شهر بالاترین قیمت ها را تجربه میکند. به علاوه اینکه زمستان بهترین فصل سفر به این شهر است. زمانی که به این شهر سفر میکنید نباید غذاهای آن را فراموش کنید و حتما از آنها بخورید.

کائوفاد، گنگ خیو وان کای، کوآی تیو یا سوپ نودل، ماهی سی باس کریسپس برخی از این غذاهای بی نظیر هستند که به هیچ عنوان مزه آنها را فراموش نخواهید کرد. اما بدن شک وقتی برای گردش و سیر و سیاحت به شهری سفر میکنید می خواهید به اماکن دیدنی آن هم بروید. اصلا سفر برای همین کار است و  گرنه اگر قرار باشد فقط در هتل بمانید که اینجا خیلی بهتره. ساحل شنی جامتین، باف گرمسیری نونگ نوچ، دهکده فیل ها، باغ وحش ببرها، جزیره مرجانی، پاتایا ویوپوینت یا همان بام پاتایا و البته مراکز خرید بسیار زیبا و استثنایی از جمله جاذبه های زیبایی است که باید به آنها سر بزنید. یک موزه جالب هم در این شهر وجود دارد به نام باور کنی یا نه. این موزه به شما واقعیاتی از گوشه و کنار جهان به شما نشان میدهد که فکر نمیکردید وجود داشته باشند. و البته چند نکته کوچک. به هیچ عنوان وسایل با ارزش خود را در هنگام ترک هتل در اتاق نگذارید و داخل گاو صندوق قرار دهید. اگر خواستید به مراکز عبادتی بروید لباس مناسب و پوشیده داشته باشید. در رستوران ها اگر خدمات خوبی دریافت کردید بهتر است انعام پرداخت کنید و به هیچ عنوان به میمون ها غذا ندهید. هنگامی که به این شهر سفر کردید تفریحات آبی آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.