بانکوک

  بانکوک پایتخت تایلند و یکی از شهرهای گردشگری این کشور است. جالب است بدانید سالانه بیش از 16 میلیون نفر از این بازدید میکنند که این تعداد از جمعیت این شهر بیشتر است. بانکوک جاذبه های گردشگری زیادی دارد. معبد وات آرون، گراند پالاس و وات پراکائو، بازار چاتوچاک، وات فو، رود چائو فرایا، بازار شناور، جاده خاوسان، مرکز خرید MBK، جادهی یائومارت، خانه ی جیم تامسون ، فرا اوبوست که در آن انواع مراسمات بودایی برگزار می شود، موزه هنر در بهشت بانکوک که به آثار سه بعدی اختصاص دارد، بازار شبانه آسیا تیک که در واقع یک مرکز تفریحی شبانه است، میدان سیام، بازار گل بانکوک، معبد فو، بازار پراتونام، زیارتگاه اراوان، گالری اچ، اوت لت کارخانه جیم تامپسون، بازار مواد غذایی اور تور کور، معبد پراکائو، پارک بنجاکیتی و بسیاری جاذبه های دیگر.

بانکوک، پایتخت کشور تایلند، کشوری که یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان محسوب میشود و هر آنچه که از یک سفر میخواهید میتوانید در آنجا پیدا کنید. از نقاط و مراکز تاریخی و باستانی گرفته تا مراکز تفریحی مدرن و جذاب و مراکز فرهنگی که در جنوب شرق آسیا تک هستند. این شهر تقریبا در مرکز تایلند و کنار رودخانه چائوفرایا قرار دارد.

بانکوک در حدود قرن 17 و 18 میلادی تها یک دهکده کوچک و بندری بود که کشتی هایی که به آیوتهایا می رفتند در آن توقف میکردند. در ابتدا رامای اول پاشاه تایلند در سال 1782 بانکوک را به عنوان پایتخت تایلند تعین کرد. این شهر در طول جنگ جهانی دوم خسارات زیادی دید. ژاپنی ها در دسامبر 1941 آن را غارت کردند و در سالهای 1944 و 1945 هواپیماهای متحدین بارها آن را بمباران کردند. اما این پایان بانکوک نبود. در طول سده های 19 و 20 میلادی بانکوک شروع به توسعه کرد و تبدیل به یک مرکز مهم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای جنوب شرق آسیا، هند و چین شد. این موضوع باعث شد تا بانکوک به عنوان بهترین شهر جهان برای مسافرت در سال 2008 معرفی شود. خب با توجه به مواردی که تا الان گفته شد احتمالا شما قصد دارید تا این شهر را در گزینه های خود برای سفر قرار دهید. بیشتر تورهای بانکوک به صورت ترکیبی با یک شهر دیگر مثل پاتونگ یا پاتایا برگزار میشه و معمولا مدت اقامت در این شهر 3 روز است. البته به صورت تکی هم برگزار میشه که میتونید به مدت 7 روز هم در این شهر اقامت کنید. اما ما یک برنامه سفر 3 روزه برای شما در این متن قرار میدهیم تا شما بتوانید یک سفر به یاد ماندنی در این شهر داشته باشید.