تفلیس

تور تفلیس + باتومی آذر
 باتومی, گرجستان

تور تفلیس + باتومی آذر

6شب
3,560,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
اعتبار از 25 آذر تا 29 آذر
اطلاعات بیشتر
تور تفلیس آذر و دی
 تفلیس, گرجستان

تور تفلیس آذر و دی

3شب
2,220,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
اعتبار از 29 آذر تا 01 دی
اطلاعات بیشتر

تفلیس پایتخت گرجستان. شهری که رود کر از وسط آن میگذرد و از سه طرف توسط کوه ها احاطه شده. شهری با تاریخی و باشکوه با معماری خاص که تلفیقی از معماری مدرن اروپایی ، قرون وسطایی و آسیای میانه است. هنگام قدم زدن در این شهر شما همه ی این معماری ها را در ساختمان های شهر می بینید. اما در مورد تفلیس یک افسانه وجود دارد. گفته شده در اوایل قرن پنجم شاه واختانگ اول برای شکار راهی جنگل می شود. وی همیشه برای شکار با شاهین مخصوص میرفته. در حین شکار شاهین قرقاولی را میبینید و چندین بار برای شکار او حمله میکند و نهایتا هر دو پرنده سقوط میکنند. همراهان پادشاه برای پیدا کردن شاهین شروع به جستجو میکنند و لاشه هر دو پرنده را در چشمه های آب داغ کوهستان پیدا میکنند. پادشاه از دیدن آن چشمه های آب گرم تحت تاثیر قرا میگیرد و دستور میدهد تا درختان را قطع کرده و شهری را در آنجا بنا کنند که امروزه به آن تفلیس میگویند. هنگام سفر به تفلیس گزینه های زیادی برای  گردش در برابر شما قرار دارد. کلیسای جامع تثلیث، شهر بازی متاتسمیندا و بام تفلیس، پارک آبی جینو پارادایس، قلعه ناریکالا، سد ژینوالی و بسیاری جاهای دیگر از جمله ی دیدنی های تفلیس است. 


تفلیس پایتخت کشور گرجستان شهری که تلفیقی از آثار باستانی و سازه های مدرن را در خود جای داده است. این معماری خاص به همراه موقعیت جغرافیایی که این شهر را در مسیر دره های سر سبز قرار داده و فرهنگ متفاوت و جالب مردم باعث شده تا این شهر به عنوان یک مقصد گردشگری خاص مورد توجه قرار گیرد. کافه ها و رستوران های این شهر نوشیدنی ها و غذاهای بسیار لذیذ و گوارایی برای مسافران فراهم میکنند . همچنین انواع مراکز اقامتی از خوابگاه های ارزان گرفته تا هتل های لوکس زیبا باعث شده تا هه ی افراد با سلایق گوناگون از کوله گردها گرفته تا افرادی که به دنبال سفرهای لاکچری میگردند این شهر را از گزینه های سفر خود قرار دهند. این شهر پر است از موزه ها، پارک ها، گالری ها، میدان ها و خیابان های قدیمی که قدم زدن و بازدید از آنها خستگی بر نمیدارد و گذر زمان را در آنها احساس نمیکنید. این شهر یک بخش قدیمی دارد که دارای کوچه های باریک و خانه های قدیمی بالکن دار است.

حتی قلعه ی باستانی و باشکوه ناریکالا نیز به بخش قدیمی شهر مشرف است. این شهر در تابستان ها دارای هوای گرم و در زمستان ها هوای بسیار سردی دارد. به مین خاطر بهترین زمان سفر به این شهر اواخر تابستان است. این شهر جاذبه های گردشگری زیادی دارد. از آثار تاریخی گرفته تا موزه ها و کلیساهای زیبا و دیدنی. کلیسای متخی، تندیس پادشاه واختانگ یکم، قلعه ی ناریکالا، یادبود کارتلیس یا مادر گرجستان، باغ ملی گیاه شناسی، مسجد تفلیس که وجود مسجدی به این زیبایی در سومین کشوری که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت شگفت انگیز است، حمام چشمه های معدنی گوگردی، تفلیس قدیم و بناهای هنر نو، کاروانسرا، کلیسای جامع سیونی تفلیس، میدان بازار، پل صلح، کلیسای جامع تثلیث تفلیس که اهالی تفلیس آن را سامبا میخوانند و از 14 کلیسای کوچکتر تشکیل شده، کلیسای آنچیسخاتی مریم مقدس، تئاتر رزو گابریادزه، موزه ی ملی گرجستان، موزه ی اشغال شوروی، کلیسای کاشوتی، تئاتر و اپرای ملی گرجستان بخشی از این جاذبه هاست. همانطور که گفته شد این شهر غذاهای فوق العاده ای دارد. کاچاپوری، چورچخلا، خینکالی، آجاب ساندالی، لوبیو، شیشلیک یا متسوادی، لواشک، خارچو، پخالی و  لوبیانی از جمله این غذاهاست که بهترین آنها را میتوانید در تفلیس پیدا کنید. این شهر تاریخ جالبی هم دارد. این شهر در قرن پنجم میلادی توسط واختانگ یکم ساخته شد و از آن زمان همیشه به عنوان پتیتخت و مرکز حکومت ها و پادشاهی های مختلف بوده. معماری این شهر نیز خود گویای تاریخ پر فراز و نشیب این شهر است. معماری قرون وسطایی، نئوکلاسیک و استالینیست از جمله انواع معماری هایی است که ساختمان های این شهر را شامل میشود.