دبی

تور دبی ویژه دی
 دبی, امارات متحده عربی

تور دبی ویژه دی

3شب
3,550,000تومان
ایرلاین: ایران ایر
اعتبار از 01 دی تا 01 دی
اطلاعات بیشتر
تور دبی ویژه آذر
 دبی, امارات متحده عربی

تور دبی ویژه آذر

4شب
3,480,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 28 آذر تا 28 آذر
اطلاعات بیشتر
تور دبی دی
 دبی, امارات متحده عربی

تور دبی دی

4شب
3,480,000تومان
ایرلاین: ایران ایر
اعتبار از 04 دی تا 04 دی
اطلاعات بیشتر
تور دبی آذر
 دبی, امارات متحده عربی

تور دبی آذر

3شب
3,550,000تومان
ایرلاین: ایران ایر
اعتبار از 30 آذر تا 30 آذر
اطلاعات بیشتر

 دبی یکی از قطب های گردشگری جهان، شهری که سنت و مدرنیته در آن به هم گره خورده و شامل ترکیبی از فرهنگ های مختلف است. شهری هرگز از آن خسته نمی شوید زیرا همیشه چیزی برای سرگرمی ، تفریح و بازدید وجود دارد. بهترین زمان بازدید از دبی اواسط پاییز تا اواسط فروردین است. دبی فصل سرما ندارد. بنابراین در این موقع سال باید شاهد تعداد زیاد گردشگر باشید. سفر تابستانه به دبی هزینه کمتری به همراه دارد ولی گرمای زیاد و رطوبت شدید را باید به جان بخرید.


اقامت در دبی
دبی خوابگاه های خیلی کمی دارد که اقامت در آنها بین 90 تا 110 هزار تومان هزینه دارد. البته اگر اتاق خصوصی بخواهید باید حدودا 2 تا 3 برابر این مبلغ برای هرشب پرداخت کنید. همانطور که در ابتدا گفته شد در دبی تنوع زیاد است. این موضوع در مورد هتل ها هم صدق می کند. قیمت هتل ها در دبی تقریبا سقف ندارد. هتل های ارزان قیمت تا ... . هتل ارزان قیمت تقریبا از 200 هزار تومان شروع می شود. البته می توانید با رفتن به سایت   airbnb یک اتاق اشتراکی کرایه کنید که شبی حدودا 100 هزار تومان می شود. آپارتمان هم چیزی در حدود شبی 400 هزار تومان است. البته قیمت های گفته شده به خاطر نوسان نرخ ارز قطعی نیستند.  


دبی یکی از قطب های گردشگری جهان، شهری که سنت و مدرنیته در آن به هم گره خورده و شامل ترکیبی از فرهنگ های مختلف است. شهری هرگز از آن خسته نمی شوید زیرا همیشه چیزی ب

رای سرگرمی ، تفریح و بازدید وجود دارد. بهترین زمان بازدید از دبی اواسط پاییز تا اواسط فروردین است. دبی فصل سرما ندارد. بنابراین در این موقع سال باید شاهد تعداد زیاد گردشگر باشید. سفر تابستانه به دبی هزینه کمتری به همراه دارد ولی گرمای زیاد و رطوبت شدید را باید به جان بخرید.

اقامت در دبی

دبی خوابگاه های خیلی کمی دارد که اقامت در آنها بین 100 تا 120 هزار تومان هزینه دارد. البته اگر اتاق خصوصی بخواهید باید حدودا 2 تا 3 برابر این مبلغ برای هرشب پرداخت کنید. همانطور که در ابتدا گفته شد در دبی تنوع زیاد است. این موضوع در مورد هتل ها هم صدق می کند. قیمت هتل ها در دبی تقریبا سقف ندارد. هتل های ارزان قیمت تا … . هتل ارزان قیمت تقریبا از 200 هزار تومان شروع می شود. البته می توانید با رفتن به سایت airbnbیک اتاق اشتراکی کرایه کنید که شبی حدودا 110 هزار تومان می شود. آپارتمان هم چیزی در حدود شبی 450 هزار تومان است. البته قیمت های گفته شده به خاطر نوسان نرخ ارز قطعی نیستند.

غذا در دبی

هزینه هر وعده غذا از حدود 50 هزار تومان شروع می شود تا به رستوران های لوکس که برسد. در محله های قدیمی دبی غذاهای ارزان قیمت خوشمزه ای پیدا می شود که توصیه می کنیم حتما از آنها بخورید. البته اطراف ایستگاه متروی Al Fahidi یک رستوران ایرانی وجود دارد که هروقت هوس غذای وطنی کردید می توانید به آن سری بزنید. این رستوران Al Ustadنام دارد.

حمل و نقل عمومی در دبی

دبی متروی گسترده ای ندارد. اما برای گشت و گذار بسیار مناسب است. بلیط های تک سفره حدود 10 هزار تومان است. البته می توانید بلیط های یک روزه هم تهیه کنید. اگر می خواهید از دبی به ابوظبی بروید هم میتوانید از تاکسی استفاده کنید و هم اتوبوس. اتوبوس حدود 40 هزار تومان و تاکسی حدود 300 هزار تومان خرج روی دست شما می گذارد.

حالا می خواهیم به شما پیشنهادهایی بدهیم که بتوانید هزینه های سفرتان را کاهش دهید. برای گردش می توانید از مراکز خرید دبی بازدید کنید. این مراکز در نوع خود بی نظیر هستند و در دنیا به ندرت می توانید این تعداد مرکز خرید زیبا را یکجا پیدا کنید. حتما قطعا و اکیدا از مراکز خرید دبی بازدید کنید. حتما لازم نیست خرید کنید. برای کاهش هزینه های خوراک هم می توانید از غذایی به نام حمص میل کنید. غذایی بسیار ارزان و خوشمزه. برج خلیفه دبی که شهرت جهانی دارد یکی از مراکز دیدنی دبی است. بهترین منظره برای دیدن غروب خورشید ، در این برج است. بنابراین در زمان غروب آفتاب قیمت بلیط این برج 30 درصد افزایش می یابد. برای اقامت از محل هایی نزدیک مترو استفاده کنید. هزینه های مترو پایین است و به راحتی می توانید با آن به هرجای شهر که می خواهید بروید. برای کویر نوردی و سافاری از تورها استفاده نکنید. این تورها معمولا گرن هستند. اگر بتوانید آشنایی پیدا کنید خیلی بهتر است. و از همه مهمتر اینکه از اهالی شهر راهنمایی بگیرید. اهالی دبی بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند.

جاذبه های گردشگری

دبی شهری پر زرق و برق و جذاب است. اینکه این شهر تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان شده بی دلیل نیست. آسمان خراش ها ، مراکز خرید، پیست اسکی، تفریحات آبی و هزاران جاذبه ی دیگر باعث این اتفاق است. اما فقط این ها نیست. دبی از نظر میراث فرهنگی هم شهری بسیار غنی است. اگر در محله های قدیمی این شهر قدم بزنید مطمئن از دیدن آنها لذت می برید. در زیر تعدادی از این جاذبه ها را معرفی می کنیم.

برج خلیفه

این برج 8/829 متر ارتفاع دارد و بلندترین ساختمان جهان است. این برج مهمترین نماد دبی هم به حساب می آید. این برج یک سکوی بازدید در طبقه ی 124 دارد که بسیاری از گردشگران برای دیدن غروب آفتاب به آن می روند. شب هم زمان بسیار مناسبی برای رفتن به این برج است. چون می توانید با دوربین خود تصاویر پانورامایی خیره کننده ای از شهر تهیه کنید. در اطراف این برج هم باغ ها و باغچه های بسیاری زیبایی ساخته شده که می توان از میان آنها حرکت کرد. فواره دبی، بلندترین فواره دنیا هم در اطراف این برج قرار دارد.


دبی مال

این مرکز تجاری در ابتدای ورودی برج خلیفه قرار دارد و بهترین مرکز خرید دبی است. این مال فقط یک مرکز خرید نیست. یک پیست اسکیت روی یخ ، محل بازی و یک مجموعه ی سینمایی هم دارد. به علاوه اینکه همیشه در این مرکز خرید یک رویداد فرهنگی اجرا می شود. مثل موسیقی زنده یا حتی نمایش مد.

جاده شیخ زاید

این جاده شاهراه اصلی دبی است. این بزرگراه 8 بانده از میان برج های بلند دبی می گذرد. برج هایی با شیشه ای، کروم و استیل. بزرگترین مراکز خرید در حاشیه این بزرگراه هستند.

هزینه های سفر به دبی

واحد پول کشور امارات درهم است که با توجه به وضعیت ارز نمی توان قیمت ریالی برای آن تعیین کرد. البته شما میتوانید دلار را در این شهر و سایر شهرهای امارات به راحتی تبدیل به درهم کنید. به جرات می توان گفت دبی از شهرهای نسبتا گران دنیاست و هزینه ها در این شهر تا 90%بیشتر از تهران است.

یکی از هزینه هایی که حتما در دبی با پرداخت آن مواجه می شوید هزینه ی حمل و نقل است. در زیر این هزینه ها را بررسی می کنیم.

مترو: مترو دبی که از سال 2010 راه اندازی شده دارای 47 ایستگاه است. خط قرمز مترو از نزدیک فرودگاه بین المللی شروع شده و بعد از مسافت حدود 52 کیلومتر به ساحل جبل علی می رسد. در هر ایستگاه مترو تاکسی و اتوبوس برار رساندن شما به مقصد وجود دارد. برای پرداخت هزینه های مترو باید از نول کارت استفاده کنید. شما باید نول کارت را در دستگاه مخصوص قرار دهید و هزینه سف شما به انداره ی مسیری که طی کرده اید از کارت کم می شود. دقیقا مثل مترو تهران. البته افراد زیر 5 سال ، کسانی که قدشان کمتر 90 سانتی متر است و افراد معلول نیازی به پرداخت هزینه ندارند و می توانند رایگان از مترو استفاده کنند.

تاکسی: در دبی اغلب تاکسی ها از ربندهای برتر دنیا مثل فولکس واگن هستند. برای گرفتن تاکسی می توانید از تلفن 2080808 استفاده کنید. در دبی هزینه ی ورود به تاکسی 12 درهم و هزینه ی هر کیلومتر 2 درهم است.

اتوبوس: در دبی 2 نوع اتوبوس داریم. خارج شهری و درون شهری. مقصد اتوبوس های درون شهری را می توان از قسمت جلوی آنها مشخص می شود. برای پرداخت هزینه ی اتوبوس هم باید از نول کارت استفاده کنید که هزینه ی آن هم مثل مترو بسته به مسافتی دارد که طی می کنید.

مونوریل: در دبی تنها یک خط مونوریل دارد که آن هم جزیره نخل جمیرا را به دبی مارینا وصل می کند. کل این مسیر در عرض 5 دقیقه طی می شود و فقط 2 ایستگاه دارد. هزینه این مسیر به صورت یک طرفه 15 درهم و دو طرفه 25 درهم است.

تراموا: ترامواها هم از وسایل حمل و نقل دبی هستند که دبی مارینا را به برج العرب و در نهایت به جزیره نخل جمیرا متص می کند. هزینه ی تراموا هم به مسافتی که طی می کنید بستگی دارد و چیزی بین 3 تا 15 درهم متفاوت است.

قایق: اما یکی از جالبترین وسایل حمل و نقل در دبی برای ما ایرانی ها قایق های چوبی و سنتی هستند که در دو مسیر ، دیرا را به منطقه بور وصل می کنند. هزین هی این قایق ها تها 1 درهم است. که البته اگر بخواهید آنها را دربست بگیرید برای هرساعت باید 100 درهم بپردازید. البته قایق های مدرن هم وجود دارد که هزینه ی آنها از 50 درهم شروع می شود.

اتوبوس های آبی: اتوبوس های آبی در 5 مسیر حرکت می کنند. 1.بور دبی تا السخبا.2.الدسعود دبی تا بانیاس.3.السیف تا السخبا.4.بور دبی تا پارک آبی کرید.5.استگاه شن داغ تا پارک آبی کرید. برای پرداخت هزینه ها باید از نول کارت استفاه کنید که از 2 درهم شروع می شود و تا 50 درهم هم میرسد.

اماکن تفریحی

نمایشگاه 2020 دبی

تاریخ: 1398/02/08

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی قرار است از تاریخ 29 مهر 99 تا 21 فروردین سال بعد به مدت 6 ماه در کشور امارات برگزار شود. این نمایشگاه برای اولین بار در منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و جنوب آسیا برگزار میشود و به همین دلیل از اهمین بسیاری برخوردار است. پیشبینی میشود بیش از 25 میلیون نفر از سراسر جهان از این نمایشگاه دیدن کنند. نمایشگاه های اکسپو هر 5 سال یکبار برگزار میشود و برای شرکت های تجاری، کارآفرینان و صاحبان ایده یک فرصت استثنایی است و بسیار مهم است. این نمایشگاه از نظر اشتغالزایی هم بسیار جایگاه مهمی دارد. شعری که برای این نمایشگاه انتخاب شده پس از مطالعات بسیار "تحرک، توسعه پایدار و فرصت " است.

مهندسان بسیار بزرگ و مشهوری از کشورهای مختلف جهان مسئولیت طراحی و اجرای این نمایشگاه را به عهده دارند و قصد دارند تا نمایشگاهی بسیار زیبا در محیطی مناسب آماده کنند. همچنین حاکم دبی اعلام کرده که در روز افتتاحیه این نمایشگاه جهان را به حیرت و شگفتی فرو میبرد و همه متحیر خواهند شد. همانطور که گفته شد این نمایشگاه هر 5 سال یکبار برگزار میشود و  دارای غرفه هایی برای تمام فناوری های جهانی است. جالب است بدانید بسیاری از اختراعات و سازه های مشهور دنیا برای اولین بار در این نمایشگاه معرفی شده است. برج ایفل، اولین ماشین تایپ، تلویزیون و حتی سس کچاپ از این نوع اولین هاست. این نمایشگاه به قدری مهم است که بعد از مسابقات المپیک و جام جهانی فوتبال، سومین رویداد مهم جهان محسوب می شود و حتی به آن نمایشگاه فرهنگ ملل می گویند. این نمایشگاه برای اولین بار در پاریس و در سال 1844 برگزار شد. این نمایشگاه زیر نظر موسسه بین المللی نمایشگاه ها (Le Bureau international des exposition ) برگزار می شود. هر کشوری که میزبان این نمایشگاه باشد از نظر اقتصادی و سیاسی بسیار پیشرفت میکند.