کوالالامپور

تور کوالالامپور + سنگاپور ویژه زمستان
 سنگاپور, سنگاپور

تور کوالالامپور + سنگاپور ویژه زمستان

7شب
7,960,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 13 دی تا 23 دی
اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور + سنگاپور ویژه دی
 سنگاپور, سنگاپور

تور کوالالامپور + سنگاپور ویژه دی

7شب
7,490,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 04 دی تا 15 دی
اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور + سنگاپور دی
 سنگاپور, سنگاپور

تور کوالالامپور + سنگاپور دی

7شب
7,960,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 13 دی تا 16 دی
اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور + سنگاپور
 سنگاپور, سنگاپور

تور کوالالامپور + سنگاپور

7شب
7,290,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 23 دی تا 30 دی
اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور + پنانگ ویژه دی
 پنانگ, مالزی

تور کوالالامپور + پنانگ ویژه دی

7شب
6,470,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 11 دی تا 23 دی
اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور + پنانگ ویژه دی
 پنانگ, مالزی

تور کوالالامپور + پنانگ ویژه دی

7شب
6,370,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 15 دی تا 15 دی
اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور + پنانگ
 پنانگ, مالزی

تور کوالالامپور + پنانگ

7شب
6,140,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 15 آذر تا 24 آذر
اطلاعات بیشتر
تور مالزی کوالالامپور و لنکاوی
 کوالالامپور, مالزی

تور مالزی کوالالامپور و لنکاوی

7شب
6,930,000تومان
ایرلاین: ماهان
اعتبار از 17 آذر تا 17 آذر
اطلاعات بیشتر
کوالالامپور پایتخت مالزی و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. این شهر میزبان بلندترین برج های دوقلوی جهان است که نماد این کشور هم محسوب میشوند. جالب است بدانید که سالانه حدود 9 میلیون گردشگر از این شهر دیدن میکنند که این موضوع باعث شده این شهر در رده ششمین شهر پربازدید جهان قرار بگیرد. عواملی مثل تنوع فرهنگی، هزینه های نسبتا پایین و فروشگاه های متنوع در این موضوع بسیار دخیل هستند. هتل های زنجیره ای بسیاری هم در کشور وجود دارد که از تبعات این موضوع است. تعدادی از جاذبه های پر طرف دار این شهر شامل صحن پارلمان مالزی، میدان مردکا، خیابان پتالینگ، کاخ ملی، برج های دوقلوی پتروناس، برج کوالالامپور، موزه ملی، بازار مرکزی، گالری شهر کوالالامپور، یادبود ملی، مکان های مذهبی مثل مسجد جامع کوالالامپور، مسجد نگارا و غارهای باتو می باشد. 

کوالالامپور پایتخت مالزی یکی از مهمترین مراکز گردشگری در جنوب شرق آسیاست. امکانات رفاهی و تفریحی در کنار قیمت مناسب از مهمترین دلایل این موضوع است. خب حالا این مراکز گردشگری کجا هستند و چه خدماتی دارند ؟ اینجا خواهید فهمید.
اگر به مالزی سفر کردید حتما باید به این شهر بروید. این شهر ترکیبی از فرهنگ های چینی، هندی، مالایی و غربی است. این ترکیب بر روی غذاهای این شهر نیز تاثیر گذاشته و باعث شده تا غذاهای این شهر و کشور بسیار منحصر به فرد باشد. مراکز خرید و تفریحات شبانه هم مزید بر افزایش جذابیت این شهر برای سفر است. از جاذبه ها و تفریحات این شهر میتوان به برج های دوقلوی پتروناس، موزه ی ملی، خرید از بازارهای معروف، برج مخابراتی منارا که شبیه برج میلاد خودمونه، معبد سری مها ماریامان، غذاهای خیابانی کوالالامپور، موزه هنرهای اسلامی، مسجد نگارا، معبد غارهای باتو، باغ دریاچه ای کوالالامپور، پارک تفریحی برجایا تایمز اسکوار، موزه سلطنتی پلیس مالزی و فستیوال تایپوسام اشاره کرد. البته این ها تنها بخشی از جذابیت های این شهر استثنایی آسیاییست.

این شهر تاریخ بسیار جالبی دارد. حدود سال 1850 بود که کارگران چینی برای پیدا کردن معادن جدید قلع شروع به جستجو کردند. این کارگران در در محل تلاقی رودهای گومبک و کلانگ مشغول حفاری شدند. با گسترش معادن این منطقه تبدیل به یک شهر و بندرگاهی بزرگ شد. شهری که مصایب زیادی را به خود دید. سیل، آتش سوزی، جنگ و بیماری. حدود سال 1870 یک فرمانده چینی ماموریت یافت تا کنترل اوضاع شهر را به دست گیرد. این شهر در سال 1880 به عنوان مرکز ایالت سلانگور انتخاب شد. آتش سوزی مهیب این شهر در سال 1880 اتفاق افتاد و باعث ازبین رفتن اکثر ساختمان های شهر شد که از چوب ساخته شده بودند. بعد از آن سهر با استفاده از آجر و سفال مجددا ساخته شد که این موضوع باعث شد تا سبک خاصی از معماری در این شهر ایجاد شود.اماکن تفریحی

شنا با کوسه ها

تاریخ: 1398/02/22

احتمالا خیلی از شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید شنا بلد هستید و زیاد این کار را انجام داده اید. اما شاید تا بحال نشنیده باشید که میتوانید در کنار کوسه ها نیز به این ورزش مفرح بپردازید بدون هیچ نگرانی. البته برای این کار مکان های خاصی در نظر گرفته شده است که در این مقاله به تعدادی از آنها که در قاره آسیا قرار دارد اشاره میکنیم.

آیا شنا با کوسه ها خطرناک است؟
مطمئنا این اولین سوالی است که در زمان شنیدن جمله "شنا با کوسه ها" به ذهنتان متواتر می شود. خب کاملا طبیعی است با توجه به فیلم هایی که در خصوص این حیوانات زیبا ساخته شده همچین فکری بکنید. اما باید بدانید که خطر آسیب رساندن کوسه ها به شما به مراتب کمتر از خطر تصادف کردن هنگام عبور از خیابان است. در سال های اخیر تعداد این حیوانات باشکوه به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و دلیل آن هم کاملا مشخص است. پس در واقع این کوسه ها هستند که باید از انسان ها بترسند نه ما از آنها. به علاوه اینکه شنا در کنار کوسه ها به صورت کاملا کنترل شده می باشد و کاملا امن است. یکی از دلایلی که باعث شده این نوع تفریح مورد توجه قرار گیرد سعی در حفظ این گونه جانوری است.

مالدیو
بدون شک مالدیو بهترین سوال آسیا و یا حتی دنیا را برای شنا و غواصی با کوسه ها در اختیار دارد. طبیعت شگفت انگیز در کنار امکاناتی که در این منطقه برای غواصی و شنا محیا شده باعث شده تا این کشور به انتخاب اول کسانی تبدیل شود که میخواهند یک غواصی و شنای بی نظیر را فارغ از وجود کوسه ها، تجربه کنند. در این کشور چند مکان خوب برای شنا با کوسه ها در نظر گرفته شده است. بهترین مکان "فوواه مولاح" است. اگر این محل را برای شنا انتخاب کرده اید باید بدانید اینجا به غیر از کوسه های کله چکشی، ببر کوسه ها نیز هنگام شنا کردن به شما سر خواهند زد و باعث میشوند تا شنای لذت بخش تری را تجربه کنید. در مالدیو نقاط ایزوله شده ی زیادی برای شنا و غواص در نظر گرفته شده است و چند شرکت در این حوزه فعالند که این موضوع باعث شده تا گردشگران با هر نوع سلیقه ای اعم از کسانی که به دنبال شنای هیجان انگیز هستند یا کسانی که میخواهند روی آب ریلکس کنند و ماهی های کوچک از میان انگشتان دست و پایشان عبور کند گزینه های زیادی پیش رو داشته باشند. ناگفته نماند که سواحل مالدیو فقط به خاطر کوسه ها به شهرت نرسیده اند و سواحل آن دنیای زیر آب شگفت انگیزی را در خود نگه داری می کند. یکی دیگر از مناطق مالدیو که یرای شنا با کوسه ها در نظرگرفته شده  منطقه "واوو" است. شهرت این منطقه بیشتر به خاطر بخش های صخره ای فوق العاده آن است که به صورت باریکه هایی در آب های عمیق و نزدیک به ساحل شکل گرفته اند. این باریکه ها منطقه ای فوق العاده برای شنا با کوسه های خاکستری به وجود آورده. همچنین غارهای متعددی که در این منطقه وجود دارد باعث شده تا شما بتوانید با کوسه های کله چکشی هم به غواصی بپردازید.

مالزی، سیپادان
سیپادان، جزیره ای آتشفشانی و تنها جزیره اقیانوسی کشور مالزی است. درست است که شهرت این جزیره بیشتر به خاطر آتشفشان آن است اما باید بدانید که این منطقه در میان غواصان حرفه ای در جهان نیز بسیار معروف است. چون یک منطقه فوق العاده برای شنا و غواصی است. آب های عمیق، مرجان های زیبا و موجوادات دریایی زیبا و متنوع از جمله دلایلی است که این منطقه را به یکی از بهترین مناطق آسیا برای غواصی تبدیل کرده است. در این آکواریوم طبیعی و فوق العاده زیبا و چشم نواز، شما میتوانید در کنار انواع موجودات آبزی از جمله کوسه های سفید، پلنگ کوسه و کوسه های کله چکشی به غواصی و شنا بپردازید. اما هنگام شنا مراقب باشید تا بیش از اندازه محو زیبایی این ساحل مرجانی نشوید و در کنار تماشای زیباییهای آن حتما از کوسه ها هم لذت ببرید.

فیلیپین، مالاپاسکوا
در کشور فیلیپین و مالاپاسکوا منطقه ای به نام موناد شوال وجود دارد. موناد شوال یک منطقه فوق العاده برای غواصی و شنا کردن است. آب این منطقه به قدری شفاف است که شما میتوانید بر روی صخره ای بنشینید و از روی آن کوسه ها و حتی زیبایی های زیر آب این منطقه را ببینید. در اواخر زمستان و بهار کوسه های کله چکشی به این منطقه می رسند. البته فقط کوسه ها نیستند که باعث سفر به این منطقه و دلیلی برای شنا کردن هستند. بلکه دنیا زیر آب این سواحل دارای موجودات شگفت انگیزی است که ممکن است هنگام شنا با کوسه ها بی خیال آنها شده و به سراغ این دیدنی ها بروید.
مکان ها مصنوعی
اگر همچنان از شنا کردن با کوسه ها میترسید میتوانید از راه های ساده تری برای در کنار آنها بودن استفاده کنید. در آسیا چندین آکواریوم بسیار بزرگ وجود دارد که در آنها کوسه هم نگهداری میشود. مثل آکواریوم دبی در مرکز خرید دبی. در این آکواریوم ها شما میتوانید به شنا و غواصی بپردازید و به هیچ عنوان هم نگران تماس مستقیم با کوسه ها نباشید.

9 تا از زیباترین محله های دنیا برای گشت و گذار

تاریخ: 1398/03/29

 امروزه دیگر معنی سفر و گردش تغییر کرده و خیلی ها دیگر علاقه ای به انجام رفتارهای عجیب و یا داشتن تیپ خاص که نشان دهد در یک کشور و یا محل، توریست هستند را ندارد. بلکه بیشتر توجه به مردم، رفتارها، علایق، فرهنگ و سبک زندگی آنهاست که بسیاری را به سمت یک مقصد خاص میکشاند. خب این فرهنگ و رفتارها را کجا میتوان دید؟ بدون شک در کوچه و خیابان های هر شهر و کشور و با زندگی و گذراندن وقت با مردم آن شهر و محل. وجود سینما، کافه، رستوران و از این قبیل موارد کمک می کند تا با مردم محلی یک شهر آشنا شوید و بتوانید با آنها صحبت کنید و از سبک زندگی آنها مطلع شوید. در این مطلب شما را با چند تا از بهترین و زیباترین محله های دنیا آشنا میکنیم تا اگر روزی به این شهرها سفر کردید بدانید کجا می توانید با مردم آن شهر رفاقت بیشتری پیدا کنید.

1-    محله باندرا وست در بمبئی (هند): باندرای غربی یک محله خاص است. این محله از جنوب به مرکز اقتصادی بمبئی و از سمت غرب به اقینوس هند متصل است. اما چیزی که باعث شده این محل به یک منطقه پر جنب و جوش و مورد علاقه هنرمندان و هنردوستان تبدیل شود این است که از سمت شمال به استودیوهای بالیوودی می رسد. این محله در چند سال اخیر رشد زیادی داشته و رونق خاصی دارد. زمانی که به هند و پایتحت آن سفر کردید حتما از این محله بازدید کنید تا با مردم مهربان بمبئی بیشتر و از نزدیک آشنا شوید.

2-    دبی مارینا و ساحل جمیرا در دبی (امارت متحده عربی): محله مارینا و منطقه مسکونی در ساحل جمیرا از زیباترین، جذابترین ، پرطرفدارترین و البته معروفترین مناطق دنیا است. محله ای پر از رستوران های شیک، کافه های زیبا که میتوانید صبحانه ای منحصر به فرد در کنار منظره چشم نواز میل کنید و یک روز استثنایی را شروع کنید و هتل های معروف، در این محل شما میتوانید زنده بودن یک شهر در هنگام شب را به خوبی لمس کنید و به قدم زدن های عاشقانه و دوستانه بپردازید. بدون شک از جمله دلایل شهرت دبی همین محله و هتل های آن است.