تور قشم

 اگر اهل سفر هستید بدون شک یکی از مقاصدی که به آن سفر کرده اید یا میخواهید به آن سفر کنید جزیره قشم است. این جزیره جزئی از استان هرمزگان است و در عین حال بزرگترین جزیره خلیج فارس هم هست. این جزیره کلکسیونی از جاذبه های گردشگری است. اگر اهل اماکن تاریخی هستید یا به دنبال مناظر طبیعی برای لذت از سفر هستید بدون شک قشم یک مقصد مناسب برای شما است. حتی در کنار اینها میتوانید با تفریخات آبی متنوعی که در این جزیره برای گردشگران وجود دارد یکم آدرنالین خونتون رو بالا ببرید. اما در کنار همه ی اینها زندگی سنتی مردم این جزیره و زیبایی آن است که شما را غرق در مستی می کند. بدون شک اگر اهل یک سفر حرفه ای هستید بیشترین زمان خود را در این جزیره صرف گشت و گذار در آن و دیدن زندگی این مردمان مهربان  و خون گرم این منطقه خواهید کرد. اما فقط اینها نیست که باعث می شود شما به سمت جزیره حرکت کنید. در این جزیره شما می توانید یک خرید بسیار خوب، دلچسب و ارزان داشته باشید. اما نکته مهم در مورد این جزیره این است که قشم نخستین ژئوپارک خاورمیانه است و جاذبه های طبیعی آن منحصر به فرد است.
اماکن تفریحی

با توجه به سال تولدتون به کجا باید سفر کنید

تاریخ: 1398/02/30

حتما میدانید که هر سال را با یک حیوان نامگذاری میکنند. این حیوانات و نامگذاری بر اساس یک افسانه قدیمی چینی انجام میشود. بر اساس این افسانه امپراطور جِید که اولین خدا نامیده میشود قصد داشت تا شروع تاریخ را پایه گذاری کند. به همین دلیل او مهمانی ترتیب میدهد و  12 حیوان برای رسیدن به مهمانی او با هم مسابقه میگذارند و این 12 حیوان برای زودتر رسیدن به مهمانی از قدرت های طبیعی و خاصی که داشتند استفاده کردند. بعدها هرکدام از این حیوانات نشانگر یک سال از سال های چینی شدند و هر 12 سال یکبار تکرار میشوند. با توجه به مشخصاتی که متولدین هرکدام از این سالها دارند مسیرهایی برای سفر آنها مناسب است که ما در اینجا به معرفی آنها میپردازیم.

1-    سال خوک
متولدین سال های خوک انسان هایی قابل اعتماد، عاشق سفر و البته کنجکاو هستند. با توجه به اینکه این افراد بسیار عاشق سفر هستند و همین طور به دنیا دارند باید به جایی سفر کنند که از آنها استقبال گرمی شود. بهترین مقصد برای این افراد کشور ایرلند است. کش.ری با مردم مهمان نواز با دیدنی های خاص، دشت های سر سبز و سواحل استثنایی.

2-    سال سگ

کسانی که در سال های سگ به دنیا می آیند افرادی خون گرم و به شدت پایبند هستند. این افراد عموما تنها سفر میکنند چون دوست دارند در طول سفر دوستانی برای خود پیدا کنند. متولدین سال سگ به تفریحات شاد و شلوغ به شدت علاقه مند هستند. با توجه به این ویژگی ها کولورادو در آمریکا بهترین مقصد سفر برای آنهاست.

3-    سال خروس

متولدین این سالها شجاع، مغرور و با اعتماد به نفس بالا بدانیم. آنها عاشق چیزهای خاص و مناظر رویایی هستند. با توجه به علایق آنها کشور نامیبیا بهترین انتخاب برای آنهاست. کشوری که طبیعت بکر، حیات وحش دیدنی، مناطق طبیعی، صحراهای بی نظیر و صد البته آسمان پر ستاره اش همه ی آن چیزی است که متولدین این سالها به دنبال آن هستند.

4-    سال میمون

سال میمون برای خود چینی ها خاص و محبوب است. متولدین سال های میمون کنجکاو، باهوش و البته بازیگوش هستند. ظاهرا قلب این افراد همیشه جوان باقی میماند. با توجه به این موارد فلوریدا در آمریکا که دارای پارک های بازی مختلفی است و تایلند که طبیعت بکری دارد و سواحل آن مامن تفریخات و سرگرمی های زیادی است مقاصد مناسبی برای این افراد است.

5-    سال گوسفند

متولدین این سال ها افرادی احتماعی، باهوش و البته عاشق لباس های زیبا هستند. اینگونه افراد معمولا دوست دارند به نقاط خاصی از دنیا سفر کنند. یکی از بهترین مناطقی که به این افراد پیشنهاد می شود کشور نیوزلند است. کشوری که از آسمان تا دریایش خاص است. کوهستان های فوق العاده این کشور در کنار سایر جذابیت های آن باعث میشود تا سفر خاطره انگیزی برای مسافرین رقم بخورد. یکی دیگر از موارد خاص این کشور جمعیت گوسفندان آن است. این کشور 30 میلیون گوسفند دارد درحالی که جمعیت آن حدود 4.5 میلیون نفر است. همچنین نیوزلند تنها کشور دنیاست که رئیس جمهور آن بدون محافظ تردد میکند.

6-    سال اسب

متولدین این سال های اسب را همه دوست دارند. قلب بزرگ و مهربانی دارند و از جمع های بزرگ و مراوده با دیگران لذت یبرند. انرژی بالایی دارند. به همین خاطر اگر به دنبال مقصد مناسب برای این افراد بگردیم بهترین جا نوی ساد در صربستان است. در این شهر فستیوال های بزرگی برپا می شود که معروفترین آنها فستیوال موسیقی اکسیت است. البته این شهر فقط به خاطر فستیوال هایش معروف نیست. این شهر واقعا زیبا و منحصر به فرد است و امکان ندارد سفر به آن را فراموش کنید.

7-    سال مار

متولیدن این سال کمی متفاوت هستند. با ذکاوت، اهل تفکر، دانا، هنرمند و شاعر مسلک. این افراد در جایی زیبا و آرام بودن را دوست دارند. البته متولدین این سال ها به دنبال فعالیت های گران و با کلاس نیز هستند. برای این افراد بهترین جا کشور سنگال است. کشوری که همه ی آنچه که گفته شد را یکجا دارد. کشوری با تاریخ و معماری زیبا به همراه هتل های باشکوه و مراکز هنری فراوان. در کنار همه ی اینها مناظر و منابع طبیعی شگفت انگیز را هم به حساب بیاورید.8-    سال اژدهامتولدین این سالها اشخاص قدرتمندی هستند که البته در سال خاصی هم به دنیا آمده اند. اژدها تنها موجود افسانه ای در این تقویم است. با توجه به اهمیت این موجود برای چینی ها ، خب چه جایی بهتر از خود چین. اما چین کشور پهناوری است و این افراد بهتر است به محلی مرموز، رمانتیک و خاص سفر کنند. بهترین مکان برای سفر شهر ژانگجیاجی در استان هوانان است. محلی مرموز و دیدنی در کشور پر از افسانه چین.

9-    سال خرگوش

متولدین سال خرگوش زودرنجو احساساتی هستند اما در عین حال بسیار شوخ طبع هستند و البته به جزئیات هم توجه زیادی دارند. بهترین مکان برای سفر این افراد کشور خودمان ایران است. کشوری زیبا و شاعرانه با مردمی شوخ طبع و اهل هنر که پر است از جاهای دیدنی. کشوری که میتوان شاهکارهای معماری خاصی را در آن دید و تنوع زیادی را برای انتخاب مقصد سفر در پیش رو داشت.

10-    سال ببر

کسانی در این سالها به دنیا می آیند افرادی خستگی ناپذیر و عاشق ماجراجویی هستند. این افراد باید به مناطقی سفر کنند فرصت ماجراجویی پیدا کنند و جزایر و مناطق مختلف و بکر سفر کند. به زیر دریاها بروند و از جنگل ها عبور کنند. بهترین مناطق برای این افراد گویانا در آمریکای جنوبی و فیلیپین است.

11-    سال گاو

کسانی در این سال ها متولد شده اند افرادی منظم هستند که معمولا کارهای خود را با برنامه ریزی انجام میدهند. این افراد معمولا به جزئیات دقت می کنند. متولدین سال گاو علاقه زیادی به سفر به چندین شهر در یک بازه زمانی دارند. با توجه به ویژگی های این افراد سفر به ریلی به مثلث طلایی هند و همینطور مسیر ریلی سیبری در روسیه بسیار مناسب است.

12-    سال موش

متولدین این سال معمولا با هوش بالا، استفاده ی درست از منابع، پر جنب وجوش و سریع و البته کنجکاو شناخته می شوند. نماد سال موش آغاز و نوزایی است. بدون شک بهترین مکان برای سفر اینگونه افراد شهر لیما در کشور پرو است. شهری که نشاندهنده شگفتی های انسان در یکی از دور افتاده ترین نقاط جهان است. البته دورافتاده نه معنی عقب افتاده. بلکه مکانی که در کنار منابع طبیعی ، گالری های زیبا و نقاط باستانی دارای معماری خاص هم می باشد و تنوع فوق العاده بی نظیری برای کسانی که به آن سفر میکنند به ارمغان می آورد.


بهترین کافه های قشم برای دیدن غروب آفتاب

تاریخ: 1398/04/12

قشم یکی از زیباترین جزایر ایران است که بدون شک حتما باید یکبار به آن سفر کنید. این جزیره یک مکان بسیار عالی برای استراحت به دور از شلوغی و قیل و قال اماکن شهری و شلوغ است. انواع تفریحات آبی و مراکز خرید مجلل در کنار هتل هایی با خدمات بسیار عالی امکانی را فراهم کرده تا بتوانید یک سفر بسیار عالی را در این جزیره تجربه کنید. در کنار همه ی این مواردی که گفته شد دریای نیلگون، آسمان صاف و ساحل شنی باعث شده تا یک منظره خاص و زیبا در این جزیره در انتظار شما باشد. بدون شک یکی از زیباترین کارهایی که در این جزیره میتوان انجام داد لذت بردن از غروب خورشید است. نشستن در کنار ساحل و دیدن غروب خورشید در پهنای دریا بدون شک فراموش نشدنی است. در این مطلب 8 تا از کافه های قشم را که میتوانید در آنها بنشینید و غروب خورشید را ببینید به شما معرفی میکنیم.
1-    کافه باران: در خیابان امام قلی خان شهر قشم کافه ای وجود به نام باران که هم در میان گردشگران مشهور است و هم بومیان جزیره زیاد به آن سر میزنند. این کافه به خاطر قهوه هایش بسیار محبوب است و اگر در شهر در مورد جایی که بتوانید یک قهوه خوب سرو کنید سوال کنید بدون شک کافه باران را به شما معرفی میکنند. اما فقط قهوه نیست. دسرهای مختلفی هم در این کافه انتظار شما را میکشد که در کنار قهوه میتوانید از آنها نیز استفاده کنید. این کافه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب از شما استقبال میکند.

2-    کافه اولگا: در مجتمع سیمرغ کافه ای وجود دارد به نام اولگا که اگر در طول روز برای خرید و گشت و گذار در جزیره خسته شدید و قصد داشتید استراحت مکانی بسیار مناسبی است. در خاص بودن این کافه همین بس که توانسته هر نوع سلیقه ای را از هر طیفی به خود جلب کند و رضایت آنها را به رزومه خود اضافه کند. این کافه درهایش را همه روزه ساعت 8 صبح به روی مردم باز میکند و تا 8 شب از آنها پذیرایی میکند.
3-    کافه سل: این کافه با اینکه در مجتمع شلوغ سیتی سنتر 2 واقع شده محیط واقعا دنجی دارد. کافه ای که میتوانید انواع قهوه، شیک ها، بستنی و کیک را در آنجا سفارش دهید. این کافه بدون شک یکی از بهترین مکان ها برای خوردن یک میان وعده است و گشت شما را تبدیل به یک خاطره بسیار عالی میکند.
4-    کافه رستوران شب های دفاری: یک کافه رستوران که در یک خانه بزرگ با دکوراسیون سنتی ساخته شده است. البته کافه و رستوران از هم جدا هستند و در فضاهای متفاوتی از هم قرار دارند. اما مهمترین نکته این کافه این است که هنگام ورود به این کافه از شما با حلوا و قهوه عربی پذیرایی میشود.
5-    کافه کلبه: اگر به دنبال یک محل بسیار دنج و ساکت و آرام می گردید میتوانید روبه روی برج آپادانا، آن را پیدا کنید. کافه کلبه که میتوانید در آن انواع نوشیدنی های سرد و گرم را با بهترین کیفیت سفارش دهید. شما در این کافه میتوانید از اینترنت رایگان هم استفاده کنید و لذت نوشیدنی خود را دو چندان کنید. اگر در روزهای گرم سال به این کافه رفتید پیشنهاد میکنیم حتما یک شیک خنک سفارش دهید تا دقیقا متوجه شوید که چرا این کافه را به شما پیشنهاد دادیم. این کافه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 10 شب از شما عزیران پذیرایی خواهد کرد. ( این جمله آخر رو کافه ای اومدم  )
6-    کافه رستوران خوان بوم: در بلوار امام قلی خان و در کنار هتل سارینای 2 رستورانی با فضایی خاص و بومی وجود دارد. این رستوران فضایی بومی دارد و محیطی جالب که بدون شک شما را وادار به عکاسی و احتمالا سلفی گرفتن میکند. در این کافه رستوران شما میتوانید در کنار غذاهای بی نظیر و خوش طعم، انواع نوشیدنی و دسر را سفارش دهید.  این کافه رستوران همه روزه از ساعت 11 صبح تا 11 شب از مهمانان خود پذیرایی میکند.
7-    کافه کوکو: در قشم کافه ای وجود دارد که ظاهری مدرن دارد اما اگر به منوی آن نگاهی بیندازید میبینید که کاملا سنتی است. البته نه کاملا. این کافه کوکو نام دارد. البته در این کافه شما میتوانید در کنار سفارش خود، قلیان هم درخواست کنید و لذت چندبرابری را  در این کافه از مهمانی خود ببرید. یک نکته. اگر واقعا اهل دود نیستید و بوی دود شما را اذیت میکند به هیچ عنوان به این کافه نروید. این کافه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب میزبان مردم قشم و گردشگران است.
8-    کافه الی: کافه الی یک کافه خاص در قشم است. این کافه به مشتریان خود در کنار انواع نوشیدنی و دسر، اینترنت رایگان هم میدهد که باعث میشود لذت بیشتری از خوراکی خود ببرید. این کافه یک ویژگی دارد که شاید مثبت و شاید هم منفی باشد. آن هم سیگار است. تابلوی << استعمال دخانیات در این مکان ممنوع است>> را در این کافه نمی بینید و این یعنی کشیدن سیگار در این کافه آزاد است. خب اگر اهل دود نیستید باید بیخیال سر زدن به این کافه شوید چون بدون شک تجربه ناخوشایندی برایتان رقم میخورد. این کافه همه روزه از ساعت 7 صبح تا 12 شب به مشتریان خود خدمات می دهد.