هندوستان

هند کشوری در جنوب آسیا که به خاطر وجود اقوام، فرق، دین و مذاهب مختلف و زندگی در کنار یکدیگر به بزرگترین دموکراسی دنیا مشهور است. وقتی به این کشور سفر میکنید با فرهنگ و زیبایی فراوانی روبرو میشوید که باعث بالا رفتن سطح سواد و دانش شما در مورد مردم و جهان میشود. اما یک نکته را باید به یاد داشته باشید. اگر به این کشور سفر کردید یا عاشق آن میشوید یا از آن متنفر. اگر آدم انعطاف پذیری هستید و میتونید با اتفاقات غیر مترقبه خودتون تطبیق بدید مطمئنا عاشق هند میشید. اما نه اگر به دنبال یک برنامه روتین هستید بی خیال سفر به این کشور بشید. البته اگر خیلی اهل به هم زدن برنامه هاتون نیستید و میخواید حتما از این کشور دیدن کنید بهتره با تور به این کشور برید. اینطوری طبق برنامه ریزی میتونید از سفرتون لذت ببرید. یکی از دلایلی هم که باعث میشه عطای سفر به این کشور رو به لقاش ببخشید کثیف بودن اونه. اگر خیلی اهل تمیز بودن هستید همین الان برنامه ریزی برای سفر به هند رو کنسل کنید. یه چیز رو یادتون باشه. هند هفتمین کشور بزرگ دنیاست و زمان سفر بین شهرهای اون خیلی طولانیه. برای سفرهای داخلی به هیچ عنوان روی گوگل و زمان های اون حساب نکنید. تاخیر قطار و اتوبوس تو هند فاجعه است و باور کنید وقتی برگردید میرید ترمینال شهرتون و زمینشو می بوسید. 

زمانی که به این کشور سفر کردید باید به چند نکته توجه کنید. زمانی که قصد انتخاب محل اقامت دارید اعم از هتل یا هرجای دیگه حتما به محله ی آن دقت کنید. همان طور که گفتیم هند کشور تمیزی نیست اما به غیر از این به سکوت و آرامش آن محل هم توجه کنید. عدم توجه به این نکته ممکنه حتی به خاطر شلوغی و بوق ماشین ها نتونید یه خواب راحت داشته باشید. همچنین پیدا کردن دوش آب گرم هم در محل های اقامت ارزان قیمت کار خیلی سختی است. اما آب سرد فراوونه.

یادتون باشه که هند کشور امنیه و اصلا نباید نگران این موضوع باشید. حتی خانم های بسیاری به صورت تنها به این کشور سفر میکنند و هیچ مشکلی هم برایشان پیش نیامده. یه نکته که خیلی مهمه و خانم ها باید رعایت کنند اینه که اونجا هنده نه اروپا. نوع لباس پوشیدن خیلی مهمه. درسته که اکثر خانم های هندی دستاشون معلومه اما پوشیدن لباس های باز و دامن های کوتاه اصلا باب نیست و بدانید و آگاه باشید که هند یک کشور سنتیه. اگر توی هند بهتون زل زدن اصلا فکر نکنید که صورتتون مشکلی داره یا مثلا کثیفه یا هر چیز دیگه ای. این عادت هندی هاست که به توریست ها زل میزنن و اصن یه جوری میشید وقتی این نگاه های سنگین رو روی خودتون میبینید. همانطور که گفتیم هند بزرگترین دموکراسی دنیا رو داره.  ممکنه در یک کوچه مسجد، کلیسا، کنیسه، معابد بودایی، سیک ها و ... وجود داشته باشه و هیچ مشکلی هم در این بین وجود نداره. اگر شما با حجاب اسلامی وارد هر یک از این اماکن بشید میبینید که یک چیز بین همه ی آنها مشترک است. احترام. وقتی سوار تاکسی  یا ریکشا (موتورهای سه چرخ) میشید حتما قبلش اشهدتون رو بخونید. اصلا قانون و مقرراتی وجود نداره. رانندگی به شدت دیوانه واره و واقعا یکی از اون بخش هایی که یا براتون به خاطره ی خوب تبدیل میشه یا بد. زمانی که میخواید خرید کنید مهمترین کار چونه زدنه. یه چیز یادتون باشه کاسبای هندی خیلی زرنگن و قیمت رو از یک سوم قیمتی که فروشنده میگه بگید و شروع به چونه زدن کنید. حتی اگه بتونید کالایی رو به یک سوم قیمت اعلامی فروشنده بخرید بازم ممکنه سرتون کلاه بره. اگر اهل نه گفتن نیستید در هند باید هزینه های زیادی بکنید. چون انواع پیشنهادهای الکی به شما میشه که اگر نتونید بهشون نه بگید باید قید پول تو جیبتون رو بزنید. در هند تا دلتون بخواد سوژه عکاسی پیدا میشه. حتی اگر از یه هندی نخواهید هم براتون ژست میگیره تا ازش عکس بگیرید. اگر تو سفرتون جایی دیدید که عروسی هست حتما برید. زیاد هم نگران دعوت شدن نباشید. مشکلی پیش نمیاد.

در مورد غذا باید بدانید که هند بهشت گیاه خواران است. اصلا سالاد جز غذا برای گیاه خوارها حساب نمیشه. اما گوشت قرمز به سختی پیدا میشه. البته خیلی مراقب مسمومیت غذایی باشید که در هند بسیار در بین مسافران رایج است. نکات سفر به هند خیلی زیاده و بدون شک در این چند خط نمیشه همه رو توضیح داد. سعی میکنیم باز هم براتون از هند بزاریم. چون اگر بخواهید به این کشور سفر کنید خیلی چیزها باید در موردش بدونید.

اماکن تفریحی

با توجه به سال تولدتون به کجا باید سفر کنید

تاریخ: 1398/02/30

حتما میدانید که هر سال را با یک حیوان نامگذاری میکنند. این حیوانات و نامگذاری بر اساس یک افسانه قدیمی چینی انجام میشود. بر اساس این افسانه امپراطور جِید که اولین خدا نامیده میشود قصد داشت تا شروع تاریخ را پایه گذاری کند. به همین دلیل او مهمانی ترتیب میدهد و  12 حیوان برای رسیدن به مهمانی او با هم مسابقه میگذارند و این 12 حیوان برای زودتر رسیدن به مهمانی از قدرت های طبیعی و خاصی که داشتند استفاده کردند. بعدها هرکدام از این حیوانات نشانگر یک سال از سال های چینی شدند و هر 12 سال یکبار تکرار میشوند. با توجه به مشخصاتی که متولدین هرکدام از این سالها دارند مسیرهایی برای سفر آنها مناسب است که ما در اینجا به معرفی آنها میپردازیم.

1-    سال خوک
متولدین سال های خوک انسان هایی قابل اعتماد، عاشق سفر و البته کنجکاو هستند. با توجه به اینکه این افراد بسیار عاشق سفر هستند و همین طور به دنیا دارند باید به جایی سفر کنند که از آنها استقبال گرمی شود. بهترین مقصد برای این افراد کشور ایرلند است. کش.ری با مردم مهمان نواز با دیدنی های خاص، دشت های سر سبز و سواحل استثنایی.

2-    سال سگ

کسانی که در سال های سگ به دنیا می آیند افرادی خون گرم و به شدت پایبند هستند. این افراد عموما تنها سفر میکنند چون دوست دارند در طول سفر دوستانی برای خود پیدا کنند. متولدین سال سگ به تفریحات شاد و شلوغ به شدت علاقه مند هستند. با توجه به این ویژگی ها کولورادو در آمریکا بهترین مقصد سفر برای آنهاست.

3-    سال خروس

متولدین این سالها شجاع، مغرور و با اعتماد به نفس بالا بدانیم. آنها عاشق چیزهای خاص و مناظر رویایی هستند. با توجه به علایق آنها کشور نامیبیا بهترین انتخاب برای آنهاست. کشوری که طبیعت بکر، حیات وحش دیدنی، مناطق طبیعی، صحراهای بی نظیر و صد البته آسمان پر ستاره اش همه ی آن چیزی است که متولدین این سالها به دنبال آن هستند.

4-    سال میمون

سال میمون برای خود چینی ها خاص و محبوب است. متولدین سال های میمون کنجکاو، باهوش و البته بازیگوش هستند. ظاهرا قلب این افراد همیشه جوان باقی میماند. با توجه به این موارد فلوریدا در آمریکا که دارای پارک های بازی مختلفی است و تایلند که طبیعت بکری دارد و سواحل آن مامن تفریخات و سرگرمی های زیادی است مقاصد مناسبی برای این افراد است.