فرانسه

پاریس شهری که همه آن را می شناسند. شهر عشاق و نوستالوژی های بی پایان. دیدنی های پاریس تمامی ندارد و به قول خود اروپایی ها یک موزه بصری است. کلیسای نتردام، موزه لوور، کاخ ورسای و مولن روژ تنها بخشی از آنهاست. معماری پاریس بی نظیر و خیره کننده است به حدی که حتی گشت و گذار در خیابان هایش هم یکی از بهترین دیدنی های شهر است و هرگز از این کار خسته نمی شوید.

از غذاهایش هم که دیگر نمی توان نگفت. رستوران هایی که در دنیا بی نظیرند و اگر فقط یکبار از آنها بخورید فقط به خاطر طعم همان غذاها هرگز پاریس فراموش نخواهید کرد. پاریس پایتخت مد جهان است و کمتر نویسنده ی معروفی وجود دارد که شعر، داستان و یا خبری در مورد پاریس ننوشته باشد.

این شهر تاریخ پر فراز و نشیبی دارد و با یک سفر نمیتوان تمام زیبایی های آن را دید. اما باید بدانید که سفر به پاریس کار هر کسی نیست و سفر به این شهر بسیار گران است. حتی خوابگاه های پاریس هم گران است. شاید باورش سخت باشد که برای اقامت در یک خوابگاه باید شبی حدود 30 یورو پرداخت کرد. حتی در تابستان که مسافران بیشتری به این شهر سفر میکنند هزینه ها افزایش پیدا میکند. این موارد برای غذا هم صدق میکنه و این هزینه در مناطق گردشگری بیشتر هم میشود. اما این شهر دیدنی های زیادی دارد. برج ایفل که از مشهورترین آثار این شهر است. این برج برای 100 سالگی انقلاب فرانسه ساخته شد و در سال 1889 طراحی شد. این برج زمانی که ساخته شد خیلی مورد توجه قرار نگرفت. الکساندر گوستاو طراح این برج گفته بود که من به این برج خیلی حسودی میکنم چون بسیار مشهور تر از من است. در طبقه ی دوم این برج رستورانی به نام ژول ورن قرار دارد که ستاره ی میشلن دارد و چشم انداز پاریس از آنجا فوق العاده است.

از دیگر اماکن بسیار مهم پاریس موزه لوور است. این موزه که در اصل یک کاخ باشکوه بوده و محل زندگی پادشاه فرانسه در آن قرار داشته است. این موزه امروزه میزبان بزرگترین آثار هنری و تاریخی در جهان است. آثاری هنری از دوران باستان گرفته تا قرون وسطی و نقاشی های اروپایی در سبک های مختلف. جالب است بدانید بزرگترین بخش این موزه متعلق به ایران است. گردشگران از طریق حیاطی وارد موزه میشوند که هرم شیشه ای معروف در آن قرار دارد. کلیسای نوتردام هم که چندی پیش طعمه حریق شد از دیگر اماکن دیدنی پاریس است. این شاهکار معماری در یک جزیره ی کوچک در رود سن قرار گرفته است.ساخت  این کلیسا در سال 1163 توسط لویی نهم شروع شد و 150 سال طول کشید. خیابان شانزلیزه، موزه ی اورسی، خانه ی اپرای کاخ گارنیه و کتابخانه و موزه اپرا، میدان کونکورد، طاق پیروزی که تعدادی از کشته های گمنام جنگ جهانی در زیر آن دفن شده اند. کاخ عدل یا سن شپل، باغ لوکزامبوگ کلیاس سکره کور و کحل مون مارتر، پانتئون، میدان ووژ، میدان وندام، مرکز فرهنگی و هنری پمپیدو، لزنولید، پله رویال کاخ پادشاهی، میدان بستی، میدان شاتله و برج سن ژاک و کلی جای دیدنی دیگر که مطمئنا در یک سفر نمیتوان همه ی آنها را دید.

یکی از مواردی که فرانسه را در جهان زبانزد کرده است آشپزی است. پنیرهای این کشور بخش مهمی از آشپزی این کشور را تشکیل می دهد و آشپزی فرانسه جز برترین متدهای آشپزی در جهان است. حتی در مسابقه آشپزی در کشور خودمان برگزار میشود و در تلویزیون پخش می شود یک آشپز فرانسوی به عنوان داور حضور دارد. در سال 2010 آشپزی فرانسه به عنوان میراث فرهنگی ناملموس در یونسکو ثبت شده است.  سوپ پیاز، کاسوله، سوفله شکلات، فلامیش، راتاتویی، تارت تاتن، ماکارون، کروسان، کیش لورن و تارت فلامبه از جمله غذاهایی است کع در زمان سفر به پاریس باید در برنامه غذایی خود قرار دهید. 

اماکن تاریخی

10 مکان عجیب دنیا

تاریخ: 1397/10/13

بدون شک سفر کردن یکی از بهترین کارهایی است که هر شخص می تواند انجام دهد و آن را برای دیگران تعریف کند. همه ی آدم ها از سفر کردن لذت میبرند و سفر را دوست دارند. اما چیزی که بین آدم ها متفاوت است نوع سفر و نوع مقاصد است. بعضی به مقاصد تفریحی علاقه دارند بعضی به مناطق تاریخی و بعضی به مناطق مدرن و علمی و صنعتی. اما شاید جالب باشد بدانید سفر به مناطق عجیب و ترسناک هم مورد توجه تعداد زیادی از مردم جهان قرار گرفته به طوری توریسم وحشت و سفر به مناطق وحشتناک به سرعت در حال گسترش است. در مقاله زیر قصد داریم تا شما را با 10 مکان عجیب شاید ترسناک دنیا آشنا کنیم که اگر اهل سفر به مناطق عجیب باید مطمئنا از آنه خوشتان خواهد آمد.

 

قبرستان قدیمی یهودیان پراگ در کشور چک

بین سال های 1439 تا 1787 در شهر پراگ پایتخت چک قبرستانی قرار داشت که یهودیان مراسم خاکسپاری درگذشتگان خود را در آن برگزار می کردند. در این قبرستان حدود 100 هزار نفر دفن شده اند اما فقط 12 هزار قبر در آن قرار دارد. دلیل این امر هم این است که مسئولین این قبرستان مرده ها رو روی هم دیگر دفن می کردند. البته نه صورت دسته جمعی. بلکه به صورت طبقه ای و به دلیل اینکه در زمان صنعت ساختمان سازی پیشرفت زیادی نکرده بود بعد از مدتی قبرهای زیرین به قبرهای بالایی فشار آورده و باعث بیرون زدن سنگ قبرهای قدیمی و حتی استخوان های مردگان شده است. این موضوع باعث به وجود آمدن صحنه ای غیر طبیعی وحشتناک شده است.

 

جزیره عروسک ها در مکزیک

در کشور مکزیک جزیره ای وجود دارد که از درختان آن عروسک هایی ترسناک آویزان شده است. داستان جالبی در مورد این جزیره وجود دارد. در سال 1950 یک شخص ولگرد به نام جولین سانتا باررا این عروسک های ترسناک را از زباله ها جمع آوری کرده و به یاد و برای آرامش روح دختربچه ای که در سواحل این جزیره غرق شدده بود از درختان این جزیره آویزان کرد. جالب است بدانید که خود باررا هم در سواحل خمین جزیره در سال 2011 غرق شد. در این جزیره متروک و عجیب بیش از 1000 عروسک از درختان آویزان شده و صحه ای عجیب و ترسناک به وجود آورده است.

 

جزیره هاشیما در ژاپن

در سال 1959 این جزیره یکی از شلوغ ترین مناطق جهان برای زندگی به شمار می آمد. در آن زمان این جزیره با یک خط ساحلی حدود 1 کیلومتر بیش از 5000 نفر جمعیت را در خود جای داده بود که این میزان در آن زمان تعداد بالایی بود. در گذشته این جزیره دارای یک معدن ذغال سنگ بود و به دلیل کارگرانی که در آن معدن کار میکردند در سال 1887 ساختمان هایی برای اقامت این کارگران ساخته شد. اما بعد از مدتی مقامات به این نتیجه رسیدند که این معدن صرفه اقتصادی ندارد و در 1974 آن را تعطیل کردند. بعد از این اتفاق خوابگاه های کارگران تبدیل به یکی از ترستاکترین مناطق جهان شد.

 

دیر استخوان ها در کشور پرتغال

در قرن 16 میلادی یک راهب فرانسیسی یک دیر بسیار کوچک ساخت. ابعاد این دیر فقط 18.6 در 11 متر است و واقعا اندازه بسیار کوچکی دارد. اما شهرت این دیر به خاطر ابعاد نیست بلکه به خاطر استخوان های 5000 راهبی است که در آن قرار دارد. اما یک نکته جالب دیگر هم وجود دارد. روی سقف این دیر مخوف نوشته شده :روز مرگ از روز تولد بتهر خواهد بود.

 

 

بیمارستان روانی پارما در کشور ایتالیا

این بیمارستان اکنون متروکه شده و هیچ داستان خاصی هم ندارد. علت وحشتناک بودن آن هم شکنجه بیماران یا وجود ارواح نیست. بلکه یک هنرمند برزیلی به نام هربرت باگلیونه آن را تبدیل به یک نمایشگاه هنری کرده است. تصاویری که این هنرمند برزیلی در این بیمارستان کشیده از حس بیمارگونه این مکان الهام گرفته و طرح هایی از شکنجه بیماران روانی روی کف و دیوار است.

کلیسای سنت جرج در جمهوری چک

در روستای لوکووا در کشور چک یک کلیسا وجود دارد که در سال 1968 در حین اجرای مراسم دعا  سقف آن فرو ریخت و از آن زمان تا الان تبدیل به یک مکان متروکه شده است. اما چیزی که این کلیسا را به یک مکان ترسناک تبدیل کرده مجسمه هایی ترسناک است که توسط هنرمندی به نام ژاکوب هادراوا در این کلیسا قرار داده شده و حس و حالی  شیطانی به این مکان داده است.

 

 

 

 

دخمه های پر از اسکلت پاریس در کشور فرانسه

در زیر شهر پر زرق و برق و زیبای پاریس مجموعه ای از تونل ها و گودال های پیچ در پیچ وجود دارد که طولشان از 187 تا 300 متر برآورد می شود. اما نکته جالب در مورد این تونل ها وجود اجساد 6 میلیون نفر در آنهاست که از پایان قرن 18 میلادی تاکنون باقی مانده است.

 

 

بازار آکودِسِوا در کشور توگو

در شهر لومه پایتخت توگو بازاری وجود دارد که در آن وسایل عجیب و غریبی وجود دارد. مردم کشورهای توگو، غنا و بخشی از نیجریه به آیین خاصی معتقد هستند به نام وودوو. در این آیین برای عروسک ها و یکسری اشیا قدرت جادویی قائل هستند. به همین دلیل در این بازار می توانید اشیایی مثل جمجمه یک گاو نر، سر خشک شده میمون، بوفالو و پلنگ و دیگر اشیای جادویی را پیدا کرد.

 

 

 

 

جزیره طاعون در ایتالیا

در دریاچه ونیز در شمال ایتالیا یکی از معروفترین جزایر دنیا به نام پووجلیا وجود دارد. این جزیره سرگذشت عجیبی دارد. در مورد این جزیره گفته می شود که از زمان روم باستان محل نگهداری افراد مبتلا به طاعون بوده است و ظاهرا چیزی در حدود 160 هزار نفر در این جزیره دفن شده اند. جالب است بدانید که مردم کشور پیشرفته ایتالیا معتقدند که ارواح این مردگان در گوشه و کنار این جزیره در حال پرسه زدن هستند. اما این تمام این داستان این جزیره نیست. در این جزیره یک مرکز روانشناختی وجود داشته که گفته می شود از بیماران به عنوان نمونه برای انجام آزمایشات روانشناختی استفاده میکرده. در واقع بهتر است بگوییم بیماران بی نوا را شکنجه روحی و روانی میداده اند. به همین دلایل بسیاری از محققان و کارشناسان  امور ماوراءالطبیعه  معتقدند این جیره یکی از مخوف ترین اماکن شناخته شده روی زمین است.

 

معبد توفت در کشور تونس

احتمالا نام کشور کارتاژ را شنیده اید. کشوری که اکنون با نام تونس از آن یاد می شود. مردم کارتاژ آیین جالبی داشتند که مطالعه در مورد آن خالی از لطف نیست. اما این آیین یک جنبه بسیار ناراحت کننده هم داشت. در این آیین بچه ها و نوزادان بی گناه قربانی میشدند. حتی در زمان قربانی گریه کردن و اشک ریختن هم ممنوع بود. چون معتقد بودند حتی یک قطره اشک هم باعث پایین آمدن ارزش قربانی در نزد خدایان میشود. در سال 1921 باستان شناسان محلی را کشف کردند که تعداد زیادی کوزه پر شده با خاکستر حیوانات و کودکان در آن قرار داشت.

اماکن تفریحی

10 وسیله عجیب کشف شده در فرودگاه های جهان

تاریخ: 1397/11/01

همه ی ما میدانیم که ورود یکسری وسایل به داخل هواپیما ممنوع است. مثلا هیچ شرکت هواپیمایی اجازه نمیدهد که شما چاقو و وسایل آتش زا مقل کبریت و فندک را وارد پرواز کنید. این قوانین برای فرودگاه ها هم وجود دارد و شما نمی توانید هر چیزی را که میخواهید وارد فرودگاه کنید. اما در این بین افرادی بوده اند که سعی کرده اند وسایل عجیب و غریبی را وارد فرودگاه ها کنند که خب اکثرا موفق نبوده اند و این وسایل توسط پلیس و مامورن امنیتی فرودگاه کشف شده است. در مقاله زیر بعضی از این موارد را برای شما آماده کرده ایم.

1-اولین موردی که میخواهیم برای شما بگوییم مربوط به یک چمدان است که در فرودگاه ال پرات بارسلونا است. مامورین این فرودگاه به یک مرد که یک چمدان سنگین و البته بسیار بزرگ را حمل می کرد مشکوک شدند که البته شکشان هم بی مورد نبود. بعد از این شک مامورین چمدان را مقابل ایکس ری قرار می دهند و در کمال تعجب مشاهده کردند که یک مرد با وسایلی در دست داخل چمدان قرار دارد. پس از بازجویی مشخص شد این دو مرد قصد داشتند که پس از عبور از قسمت بازرسی و وارد شدن چمدان به داخل قسمت بار ،با استفاده از وسایلی که مرد داخل چمدان به همراه داشت از وسایل سایر مسافرین دزدی کنند که خب البته موفق نشدند.

2- در فرودگاه ریچموند شخصی قصد داشت تا یک جلیقه که به شدت به یک جلیقه انتحاری شبیه بوده را وارد هواپیما کند. مامورین بعد از دیدن آن که هیچ تلاشی هم برای مخفی کردن آن نشده بود با مامورین خنثی سازی تماس میگیرند و آنها پس از بررسی اعلام میکنند که این جلیقه هیچ خطری ندارد. در آخر کاشف به عمل می آید که شخصی که آن را حمل میکرده قصد داشته با آن در یک فیلم بازی کند.

3- خانم گیتا و دخترش به همراه همسر 91 ساله ی خود آقای کرت قصد داشتند از انگلیس به آلمان سفر کنند. آقای کرت به خاطر مشکلی که داشته مجبور بوده که روی ویلچر بنشیند. زمانی که این خانواده به فرودگاه میرسند مامورین به آقای کرت مشکوک می شوند و آنجا بود که متوجه مشکل وی می شوند. میتوانید حدس بزنید؟ در واقع آقای کرت مشکلی نداشته. فقط مرده بود و مشکل اصلی از اینجا و برای خانواده ی وی به وجود آمد. آنها در بازجویی اعلام کردند که نمی دانستند که مردشان فوت کرده اما بعدا مشخص شد چون هزینه حمل جنازه گران بوده این مادر و دختر تصمیم گرفتند تا به این شکل آقای کرت را به آلمان ببرند.

4- از عجیب ترین وسایلی که در همه ی فرودگاه ها کشف می شود غذا است. مثلا وارد کردن پیتزا به هواپیما ممنوع است. یا خود من در بچگی شاهد بودم که شخصی قصد داشت تا مقدار زیادی خورشت قورمه سبزی با خود حمل کند که به وی اجازه ندادند.

5- در برلین دختری با یکی از دوستان خود شرط بندی می کند که یک نارنجک را در وسط محوطه فرودگاه منفجر کند و وقتی که قصد داشته این کار را انجام دهد دستگیر می شود. البته نارنجکی که این دختر به همراه داشته پلاستیکی و اسباب بازی بوده اما به هر حال برای وی دردسر بزرگی ایجاد کرد.

6- در کانادا وسیله ای در فرودگاه پیدا شد که باعث محاصره و قرنطینه فرودگاه به مدت 3 ساعت شد. یک نوجوان کانادایی یک ساعت زنگدار را جوری سیم پیچی کرده بود که مثل یک بمب واقعی به نظر می رسید و هرکس آن را میدید فکر میکرد که واقعا یک بمب است و وی قصد دارد آن را داخل هواپیما منفجر کند.

7- شاید جالب باید که بدانید یک مرد قصد داشته 44 عدد خزنده از انواع مارمولک و مارهای بسیار کمیاب را در چمدان خود قرار داده بود تا آنها را به تایلند قاچاق کند که البته در دستگاه ایکس ری دست وی رو شد.

8- شاید جالب باشد که بدانید یکی از وسایل عجیب کشف شده داخل فرودگاه ها ساندویچ همبرگر بوده است. اما چطور؟ یک مرد چینی که قصد داشته برای سفر کاری از هواپیما استفاده کند نمیخواسته که حیوان خانگی اش که یک لاک پشت بوده را در خانه تنها بگذارد. بنابراین آن را داخل یک ساندویچ همبرگر میپیچد و وقتی ماموران میبینند که همبرگر این مرد چینی دست و پا دارد متوجه موضوع می شوند و باقی ماجرا. البته این مرد چینی اجازه پرواز پیدا کرد اما به تنهایی و نه با هبرگر دست و پا دار خود.

9- داشتن استرس برای سفر مخصوصا سفرهای هوایی برای خیلی از افراد وجود دارد و البته برای کاهش این استرس هم راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها منجر به کشف یک وسیله عجیب در فرودگاه شد. یک زن چینی برای اینکه استرس سفرش کم کند به سفارش و مجوز پزشک با خود میوه داخل هواپیما میبرد. اما برای اینکه بتواند این میوه ها را پوست بکند احتیاج به چاقو داشته و خب برای این کار مجوز نداشته. به همین خاطر وی چاقو را در داخل موهای خود و به عنوان گیره مخفی می کند و البته در هنگام بازرسی مامورین متوجه این موضوع می شوند.

10- اما موارد دیگری هم هست که جالب است بدانید. مثل شخصی که قصد داشت تا یک مومیایی را از مصر قاچاق کند یا شخصی که برای انتقال طلا به هندوستان چیزی حدود 1 کیلو از آن را می بلعد و بسیاری موارد دیگر که در این مقاله کوتاه فرصتی برای تعریف آنها نیست.
به طور کلی یادتان باشد که زمانی که به سفر می روید فقط وسایلی که اجازه ورود آنها به فرودگاه یا هواپیما را ندارید توجه نکنید. بلکه به وسایلی که به کشور مقصد هم نمی توانید وارد کنید دقت کنید تا مشکلی در طول سفر نداشته باشید.

با توجه به سال تولدتون به کجا باید سفر کنید

تاریخ: 1398/02/30

حتما میدانید که هر سال را با یک حیوان نامگذاری میکنند. این حیوانات و نامگذاری بر اساس یک افسانه قدیمی چینی انجام میشود. بر اساس این افسانه امپراطور جِید که اولین خدا نامیده میشود قصد داشت تا شروع تاریخ را پایه گذاری کند. به همین دلیل او مهمانی ترتیب میدهد و  12 حیوان برای رسیدن به مهمانی او با هم مسابقه میگذارند و این 12 حیوان برای زودتر رسیدن به مهمانی از قدرت های طبیعی و خاصی که داشتند استفاده کردند. بعدها هرکدام از این حیوانات نشانگر یک سال از سال های چینی شدند و هر 12 سال یکبار تکرار میشوند. با توجه به مشخصاتی که متولدین هرکدام از این سالها دارند مسیرهایی برای سفر آنها مناسب است که ما در اینجا به معرفی آنها میپردازیم.

1-    سال خوک
متولدین سال های خوک انسان هایی قابل اعتماد، عاشق سفر و البته کنجکاو هستند. با توجه به اینکه این افراد بسیار عاشق سفر هستند و همین طور به دنیا دارند باید به جایی سفر کنند که از آنها استقبال گرمی شود. بهترین مقصد برای این افراد کشور ایرلند است. کش.ری با مردم مهمان نواز با دیدنی های خاص، دشت های سر سبز و سواحل استثنایی.

2-    سال سگ

کسانی که در سال های سگ به دنیا می آیند افرادی خون گرم و به شدت پایبند هستند. این افراد عموما تنها سفر میکنند چون دوست دارند در طول سفر دوستانی برای خود پیدا کنند. متولدین سال سگ به تفریحات شاد و شلوغ به شدت علاقه مند هستند. با توجه به این ویژگی ها کولورادو در آمریکا بهترین مقصد سفر برای آنهاست.

3-    سال خروس

متولدین این سالها شجاع، مغرور و با اعتماد به نفس بالا بدانیم. آنها عاشق چیزهای خاص و مناظر رویایی هستند. با توجه به علایق آنها کشور نامیبیا بهترین انتخاب برای آنهاست. کشوری که طبیعت بکر، حیات وحش دیدنی، مناطق طبیعی، صحراهای بی نظیر و صد البته آسمان پر ستاره اش همه ی آن چیزی است که متولدین این سالها به دنبال آن هستند.

4-    سال میمون

سال میمون برای خود چینی ها خاص و محبوب است. متولدین سال های میمون کنجکاو، باهوش و البته بازیگوش هستند. ظاهرا قلب این افراد همیشه جوان باقی میماند. با توجه به این موارد فلوریدا در آمریکا که دارای پارک های بازی مختلفی است و تایلند که طبیعت بکری دارد و سواحل آن مامن تفریخات و سرگرمی های زیادی است مقاصد مناسبی برای این افراد است.

5-    سال گوسفند

متولدین این سال ها افرادی احتماعی، باهوش و البته عاشق لباس های زیبا هستند. اینگونه افراد معمولا دوست دارند به نقاط خاصی از دنیا سفر کنند. یکی از بهترین مناطقی که به این افراد پیشنهاد می شود کشور نیوزلند است. کشوری که از آسمان تا دریایش خاص است. کوهستان های فوق العاده این کشور در کنار سایر جذابیت های آن باعث میشود تا سفر خاطره انگیزی برای مسافرین رقم بخورد. یکی دیگر از موارد خاص این کشور جمعیت گوسفندان آن است. این کشور 30 میلیون گوسفند دارد درحالی که جمعیت آن حدود 4.5 میلیون نفر است. همچنین نیوزلند تنها کشور دنیاست که رئیس جمهور آن بدون محافظ تردد میکند.

6-    سال اسب

متولدین این سال های اسب را همه دوست دارند. قلب بزرگ و مهربانی دارند و از جمع های بزرگ و مراوده با دیگران لذت یبرند. انرژی بالایی دارند. به همین خاطر اگر به دنبال مقصد مناسب برای این افراد بگردیم بهترین جا نوی ساد در صربستان است. در این شهر فستیوال های بزرگی برپا می شود که معروفترین آنها فستیوال موسیقی اکسیت است. البته این شهر فقط به خاطر فستیوال هایش معروف نیست. این شهر واقعا زیبا و منحصر به فرد است و امکان ندارد سفر به آن را فراموش کنید.

7-    سال مار

متولیدن این سال کمی متفاوت هستند. با ذکاوت، اهل تفکر، دانا، هنرمند و شاعر مسلک. این افراد در جایی زیبا و آرام بودن را دوست دارند. البته متولدین این سال ها به دنبال فعالیت های گران و با کلاس نیز هستند. برای این افراد بهترین جا کشور سنگال است. کشوری که همه ی آنچه که گفته شد را یکجا دارد. کشوری با تاریخ و معماری زیبا به همراه هتل های باشکوه و مراکز هنری فراوان. در کنار همه ی اینها مناظر و منابع طبیعی شگفت انگیز را هم به حساب بیاورید.8-    سال اژدهامتولدین این سالها اشخاص قدرتمندی هستند که البته در سال خاصی هم به دنیا آمده اند. اژدها تنها موجود افسانه ای در این تقویم است. با توجه به اهمیت این موجود برای چینی ها ، خب چه جایی بهتر از خود چین. اما چین کشور پهناوری است و این افراد بهتر است به محلی مرموز، رمانتیک و خاص سفر کنند. بهترین مکان برای سفر شهر ژانگجیاجی در استان هوانان است. محلی مرموز و دیدنی در کشور پر از افسانه چین.

9-    سال خرگوش

متولدین سال خرگوش زودرنجو احساساتی هستند اما در عین حال بسیار شوخ طبع هستند و البته به جزئیات هم توجه زیادی دارند. بهترین مکان برای سفر این افراد کشور خودمان ایران است. کشوری زیبا و شاعرانه با مردمی شوخ طبع و اهل هنر که پر است از جاهای دیدنی. کشوری که میتوان شاهکارهای معماری خاصی را در آن دید و تنوع زیادی را برای انتخاب مقصد سفر در پیش رو داشت.

10-    سال ببر

کسانی در این سالها به دنیا می آیند افرادی خستگی ناپذیر و عاشق ماجراجویی هستند. این افراد باید به مناطقی سفر کنند فرصت ماجراجویی پیدا کنند و جزایر و مناطق مختلف و بکر سفر کند. به زیر دریاها بروند و از جنگل ها عبور کنند. بهترین مناطق برای این افراد گویانا در آمریکای جنوبی و فیلیپین است.

11-    سال گاو

کسانی در این سال ها متولد شده اند افرادی منظم هستند که معمولا کارهای خود را با برنامه ریزی انجام میدهند. این افراد معمولا به جزئیات دقت می کنند. متولدین سال گاو علاقه زیادی به سفر به چندین شهر در یک بازه زمانی دارند. با توجه به ویژگی های این افراد سفر به ریلی به مثلث طلایی هند و همینطور مسیر ریلی سیبری در روسیه بسیار مناسب است.

12-    سال موش

متولدین این سال معمولا با هوش بالا، استفاده ی درست از منابع، پر جنب وجوش و سریع و البته کنجکاو شناخته می شوند. نماد سال موش آغاز و نوزایی است. بدون شک بهترین مکان برای سفر اینگونه افراد شهر لیما در کشور پرو است. شهری که نشاندهنده شگفتی های انسان در یکی از دور افتاده ترین نقاط جهان است. البته دورافتاده نه معنی عقب افتاده. بلکه مکانی که در کنار منابع طبیعی ، گالری های زیبا و نقاط باستانی دارای معماری خاص هم می باشد و تنوع فوق العاده بی نظیری برای کسانی که به آن سفر میکنند به ارمغان می آورد.


6 نقطه شگفت انگیز دنیا که از وجود آنها بی خبرید

تاریخ: 1398/03/01

وجود نقاط شگفت انگیز و کشف نشده در دنیای امروز بسیار عجیب است اما دور از انتظار نیست. بعضی وقت ها عکسهای از این مناطق در اینترنت میبینیم که باورمان نمیشود واقعی هستند و تصور میکنیم کار فتوشاپ است. البته با وجود بلاهایی که این بشر دو پا بر سر زمین آورده همچین فکری خیلی هم جای تعجب ندارد اما نکته مثبت ماجرا اینجاست که این فکر اشتباه است و هنوز هم مناطق شگفت انگیز و دست نخورده ای در روی این کره خاکی پیدا میشود که احتمالا از وجود آنها بی خبرید. در این مقاله تعدادی از این مناطق را به شما معرفی میکنیم.

1-    سالار دی یویونی در بولیوی: در پوتوسی در کشور بولیوی بزرگترین تپه ی نمکی جهان به نام سالار دی یویونی قرار دارد که قدمت آن به زمان ما قبل تاریخ بر میگردد. علت تشکیل این تپه تغییرات زمین و جا به جایی دریاچه ها از ماقبل تاریخ بوده است. این تپه نه تنها بزرگترین منبع نمک در جهان است بلکه به دلیل  داشتن لیتیوم فراوان هم معروف است. وسعت این تپه نمکی به بیش از 10582 کیلومتر می رسد و ذخایر نمک آن بیش از 10 میلیارد تن است. ضخامت رسوبات آن از چند سنتی متر تا چندمتر متغیر است و این موضوع نشان دهنده وسعت این تپه است. اما چیزی باعث شده این تپه به شهرت جهانی برسد فقط نمک و لیتیوم آن نیست. در زمان بارش باران و آبگرفتگی به دلیل منابع معدنی آن ، این تپه به یک آینه تبدیل میشود و آسمان را در خود انعکاس می دهد. فیلم های زیادی در اینترنت و البته اینستاگرام ساهی سفر از این دریاچه وجود دارد نشان میدهد در آبگرفتگی اگر از روی این تپه عبور کنید تصویر منعکس شده شما در آب به قدری شفاف است که اگر عکس یا فیلم تهیه گردد و آن را بچرخانید متوجه نمی شود کدام تصویر خودتان هستید و کدام انعکاس خودتان.

2-    باغ اسطوخودوس در لندن: در چند کیلومتری شهر لندن روستایی وجود دارد به نام کارشالتون. این روستا را میتوان بهشت گل های یک سر بنفش و باور نکردنی اسطوخودوس دانست. عطر دل انگیز این گلها هر بازدید کننده ای را مدهوش میکند و خاطره ای فراموش نشدنی را در سفر به این شهر برایتان رقم میزند. بهترین زمان برای دیدن این منظره شگفت انگیز اواسط نوامبر تا اواخر دسامبر است. بازدید از این باغ رایگان است و شما میتوانید یک سفر یک روزه به این باغ داشته باشید. در اینجا دانه های این گیاه را به صورت ارگانیک و آلی نگهداری میکنند و رشد این گیاهان در شرایطی عالی و تحت نظر انجام میشود که این موضوع باعث بالارفتن کیفیت این گیاهان میشود. البته فقط این نیست. وجود این گیاهان باعث شده تا پرنده ها و پروانه های مختلفی هم به این باغ بیایند که این موضوع باعث جذابیت و زیبایی دو چندان این باغ شده.