سوئیس


سوئیس کشوری در قلب اروپا ، کشور صلح و شامل 3 ملیت متفاوت. همه ی دنیا این کشور را به خاطر سیستم بانکی آن می شناسند. اما شکلات ها و ساعت های سوئیسی هم کم از سیستم بانکی آن ندارد. البته این کشور در داروسازی هم یکی از کشورهای پیشرو دنیاست. مقر سازمان ملل در این کشور قرار دارد که باعث شهرت آن شده است. اما به غیر از این مقر پیست اسکی دانهیل هم که مشهورترین و زیباترین پیست اسکی جهان است در این کشور ساخته شده. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و سطح رفاه و درآمد سرانه در آن بالاست. اما یک نکته خیلی جالب در مورد آن وجود دارد. خدمت سربازی در آن اجباری است و از 18 سالگی تا 34 سالگی طول میکشد. البته تمام این مدت در پادگان ها نمیگذرد. بلکه پس از گذراندن دوره ی آموزشی، اسلحه تحویل مردم میشود و تا پایان خدمت اسلحه را نزد خود نگه میدارند وهر زمان که لازم شد با همان اسلحه به محل خدمت میروند. (حالا خوبه به کشور صلح معروفه اگه تو خاورمیانه بودن چی می شد). در مورد طبیعت این کشور باید بدانید که فقط زمستانی و برفی نیست. بلکه مناطقی بسیار سرسبز و بکر هم دارد. روستاها و شهرهایی در این کشور وجود دارد که هرکسی آرزوی زندگی کردن در آن را دارد. در این کشور تفریحات بسیار متنوعی وجود دارد. مثل بالن‌سواری، اسکی، کوه‌نوردی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، اسکیت، ماهی‌گیری و گلف.
اماکن تفریحی

با توجه به سال تولدتون به کجا باید سفر کنید

تاریخ: 1398/02/30

حتما میدانید که هر سال را با یک حیوان نامگذاری میکنند. این حیوانات و نامگذاری بر اساس یک افسانه قدیمی چینی انجام میشود. بر اساس این افسانه امپراطور جِید که اولین خدا نامیده میشود قصد داشت تا شروع تاریخ را پایه گذاری کند. به همین دلیل او مهمانی ترتیب میدهد و  12 حیوان برای رسیدن به مهمانی او با هم مسابقه میگذارند و این 12 حیوان برای زودتر رسیدن به مهمانی از قدرت های طبیعی و خاصی که داشتند استفاده کردند. بعدها هرکدام از این حیوانات نشانگر یک سال از سال های چینی شدند و هر 12 سال یکبار تکرار میشوند. با توجه به مشخصاتی که متولدین هرکدام از این سالها دارند مسیرهایی برای سفر آنها مناسب است که ما در اینجا به معرفی آنها میپردازیم.

1-    سال خوک
متولدین سال های خوک انسان هایی قابل اعتماد، عاشق سفر و البته کنجکاو هستند. با توجه به اینکه این افراد بسیار عاشق سفر هستند و همین طور به دنیا دارند باید به جایی سفر کنند که از آنها استقبال گرمی شود. بهترین مقصد برای این افراد کشور ایرلند است. کش.ری با مردم مهمان نواز با دیدنی های خاص، دشت های سر سبز و سواحل استثنایی.

2-    سال سگ

کسانی که در سال های سگ به دنیا می آیند افرادی خون گرم و به شدت پایبند هستند. این افراد عموما تنها سفر میکنند چون دوست دارند در طول سفر دوستانی برای خود پیدا کنند. متولدین سال سگ به تفریحات شاد و شلوغ به شدت علاقه مند هستند. با توجه به این ویژگی ها کولورادو در آمریکا بهترین مقصد سفر برای آنهاست.

3-    سال خروس

متولدین این سالها شجاع، مغرور و با اعتماد به نفس بالا بدانیم. آنها عاشق چیزهای خاص و مناظر رویایی هستند. با توجه به علایق آنها کشور نامیبیا بهترین انتخاب برای آنهاست. کشوری که طبیعت بکر، حیات وحش دیدنی، مناطق طبیعی، صحراهای بی نظیر و صد البته آسمان پر ستاره اش همه ی آن چیزی است که متولدین این سالها به دنبال آن هستند.

4-    سال میمون

سال میمون برای خود چینی ها خاص و محبوب است. متولدین سال های میمون کنجکاو، باهوش و البته بازیگوش هستند. ظاهرا قلب این افراد همیشه جوان باقی میماند. با توجه به این موارد فلوریدا در آمریکا که دارای پارک های بازی مختلفی است و تایلند که طبیعت بکری دارد و سواحل آن مامن تفریخات و سرگرمی های زیادی است مقاصد مناسبی برای این افراد است.

5-    سال گوسفند

متولدین این سال ها افرادی احتماعی، باهوش و البته عاشق لباس های زیبا هستند. اینگونه افراد معمولا دوست دارند به نقاط خاصی از دنیا سفر کنند. یکی از بهترین مناطقی که به این افراد پیشنهاد می شود کشور نیوزلند است. کشوری که از آسمان تا دریایش خاص است. کوهستان های فوق العاده این کشور در کنار سایر جذابیت های آن باعث میشود تا سفر خاطره انگیزی برای مسافرین رقم بخورد. یکی دیگر از موارد خاص این کشور جمعیت گوسفندان آن است. این کشور 30 میلیون گوسفند دارد درحالی که جمعیت آن حدود 4.5 میلیون نفر است. همچنین نیوزلند تنها کشور دنیاست که رئیس جمهور آن بدون محافظ تردد میکند.

6-    سال اسب

متولدین این سال های اسب را همه دوست دارند. قلب بزرگ و مهربانی دارند و از جمع های بزرگ و مراوده با دیگران لذت یبرند. انرژی بالایی دارند. به همین خاطر اگر به دنبال مقصد مناسب برای این افراد بگردیم بهترین جا نوی ساد در صربستان است. در این شهر فستیوال های بزرگی برپا می شود که معروفترین آنها فستیوال موسیقی اکسیت است. البته این شهر فقط به خاطر فستیوال هایش معروف نیست. این شهر واقعا زیبا و منحصر به فرد است و امکان ندارد سفر به آن را فراموش کنید.

7-    سال مار

متولیدن این سال کمی متفاوت هستند. با ذکاوت، اهل تفکر، دانا، هنرمند و شاعر مسلک. این افراد در جایی زیبا و آرام بودن را دوست دارند. البته متولدین این سال ها به دنبال فعالیت های گران و با کلاس نیز هستند. برای این افراد بهترین جا کشور سنگال است. کشوری که همه ی آنچه که گفته شد را یکجا دارد. کشوری با تاریخ و معماری زیبا به همراه هتل های باشکوه و مراکز هنری فراوان. در کنار همه ی اینها مناظر و منابع طبیعی شگفت انگیز را هم به حساب بیاورید.8-    سال اژدهامتولدین این سالها اشخاص قدرتمندی هستند که البته در سال خاصی هم به دنیا آمده اند. اژدها تنها موجود افسانه ای در این تقویم است. با توجه به اهمیت این موجود برای چینی ها ، خب چه جایی بهتر از خود چین. اما چین کشور پهناوری است و این افراد بهتر است به محلی مرموز، رمانتیک و خاص سفر کنند. بهترین مکان برای سفر شهر ژانگجیاجی در استان هوانان است. محلی مرموز و دیدنی در کشور پر از افسانه چین.

9-    سال خرگوش

متولدین سال خرگوش زودرنجو احساساتی هستند اما در عین حال بسیار شوخ طبع هستند و البته به جزئیات هم توجه زیادی دارند. بهترین مکان برای سفر این افراد کشور خودمان ایران است. کشوری زیبا و شاعرانه با مردمی شوخ طبع و اهل هنر که پر است از جاهای دیدنی. کشوری که میتوان شاهکارهای معماری خاصی را در آن دید و تنوع زیادی را برای انتخاب مقصد سفر در پیش رو داشت.

10-    سال ببر

کسانی در این سالها به دنیا می آیند افرادی خستگی ناپذیر و عاشق ماجراجویی هستند. این افراد باید به مناطقی سفر کنند فرصت ماجراجویی پیدا کنند و جزایر و مناطق مختلف و بکر سفر کند. به زیر دریاها بروند و از جنگل ها عبور کنند. بهترین مناطق برای این افراد گویانا در آمریکای جنوبی و فیلیپین است.

11-    سال گاو

کسانی در این سال ها متولد شده اند افرادی منظم هستند که معمولا کارهای خود را با برنامه ریزی انجام میدهند. این افراد معمولا به جزئیات دقت می کنند. متولدین سال گاو علاقه زیادی به سفر به چندین شهر در یک بازه زمانی دارند. با توجه به ویژگی های این افراد سفر به ریلی به مثلث طلایی هند و همینطور مسیر ریلی سیبری در روسیه بسیار مناسب است.

12-    سال موش

متولدین این سال معمولا با هوش بالا، استفاده ی درست از منابع، پر جنب وجوش و سریع و البته کنجکاو شناخته می شوند. نماد سال موش آغاز و نوزایی است. بدون شک بهترین مکان برای سفر اینگونه افراد شهر لیما در کشور پرو است. شهری که نشاندهنده شگفتی های انسان در یکی از دور افتاده ترین نقاط جهان است. البته دورافتاده نه معنی عقب افتاده. بلکه مکانی که در کنار منابع طبیعی ، گالری های زیبا و نقاط باستانی دارای معماری خاص هم می باشد و تنوع فوق العاده بی نظیری برای کسانی که به آن سفر میکنند به ارمغان می آورد.


رستوران ها

10 اپلیکیشن رستوران یاب فوق العاده برای سفر

تاریخ: 1398/03/13

 رفتن به رستوران و تهیه غذا از بیرون برای هر کسی اتفاق می افتد. بدون شک خیلی وقت ها نمیخواهید وقت خود را در آشپزخانه صرف کنید و دلتان میخواهد از بیرون غذا بگیرید. خیلی از خانواده ها یک بار در هفته بیرون غذا میخورند و وقت میگذرانند. یا شاید بخواهید دوستان و فامیل خود را به یک رستوران مهمان کنید.  از همه اینها مهمتر در زمان سفر است که میخواهید در یک رستوران یا حتی کافه کوچک غذا بخورید. خب شما در شهر و محله خود رستوران های زیادی زا میشناسید اما در شهرهای دیگر و هنگام سفر چه؟ کاملا طبیعی است که نه. پس چطور میتوانید یک رستوران خوب و مناسب پیدا کنید؟ جواب خیلی ساه است. با استفاده از تکنولوژی. شاید بپرسید چطور؟ امروزه نرم افزارهایی وجود دارد که شما میتوانید آنها روی گوشی خود نصب کنید و رستوران های مختلف را در جای جای جهان پیدا کنید. حتی میتوانید نظرات دیگران در مورد آن رستوران و غذاهای آن را بخوانید و خودتان هم نظر بدهید تا دیگران استفاده کنند. در این مقاله تعدادی از این اپلیکیشن ها را به شما معرفی میکنیم که حتما در زمان سفر کردن به کارتان می آید.

1-    نرم افزار YELP : این نرم افزار بدون شک بهترین و بی رقیب ترین نرم افزار جهان در این خصوص است و در مدت فعالیت خود توانسته نظر مثبت بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. البته در مورد این برنامه شایعات زیادی مطرح است اما هیچ کدام باعث نشده که از کیفیت آن کاسته شود. در این نرم افزار شما میتوانید حدود 60 میلیون نظر را بخوانید و با استفاده از فیلترهای آن که شامل مسافت از محل اقامت، قیمت، شهر، نوع غذا و موارد دیگر یک رستوران مناسب برای خود پیدا کنید. این نرم افزار ههمچنان در حال پیشرفت است و روزانه کاربران بیشتری به عضویت آن در می آیند.

2-    نرم افزار EAT24 :  اگر خسته هستید و حوصله آشپزی که هیچ، حتی لباس عوض کردن و از خانه و محل اقامت بیرون رفتن را ندارید این نرم افزار خیلی به کار شما می آید. این نرم افزار دارای بیش از 25000 رستوران از 1500 شهر مختلف است که به شما امکان سفارش غذا را از این رستوران ها می دهد. اما یک ویژگی این نرم افزار این است که که شما قبل از سفارش غذا میتوانید عکس آن را ببینید که این موضوع بسیار مهم است. چون با دیدن عکس غذا دو حالت پیش می آید. اول اینکه اشتهای شما بیشتر باز شود و دوم اینکه با دیدن عکس غذا کلا بی خیال آن شوید. اما این نرم افزار به علت امنیت آن هم بسیار معروف است. شما در این نرم افزار می توانید اطلاعات بانکی خود را یک بار وارد کنید و این اطلاعات با امنیت بالا در نرم افزار ذخیره میشود و لازم نیست برای هر بار خرید شماره کارت بانکی و سایر اطلاعات را وارد کنید. جالب است که بدانید این برنامه برای ساعت های هوشمند  NETFLIXهم همگام سازی شده است.

3-    نرم افزار ZAGAT : شاید داشتن اطلاعات زیاد و خواندن آنها در مورد رستوران ها خیلی در حوصله شما نگنجد و دنبال اطلاعات کم، مفید و خلاصه وار باشید. اگر همچین شخصی هستید این نرم افزار به شدت برای شما مناسب است. این نرم افزار لیستی از کافه ها و رستوران ها را با اطلاعات آنها به صورت خلاصه وار به شما نمایش می دهد. فیلترهایی مثل دکوراسیون، منو و ... که با یک سیستم امتیاز دهی همراه است و شما را قادر می سازد تا یک انتخاب مناسب داشته باشید. با این نرم افزار شما زمان کمتری را برای جستجو صرف میکنید و بیشتر می توانید از غذا خوردن خود لذت ببرید.

4-     نرم افزار LOCAL EATS : این برنامه به درد هر کسی نمیخورد و برای استفاده از آن باید وضعیت مالی خوبی داشته باشید. این برنامه هر رستورانی را به شما معرفی نمیکند و دارای بخشی به نام 100 رستوران برتر شهر است که خب قاعدتا برای استفاده از آنها باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این برنامه با بهترین مجلات، روزنامه ها، سایت ها و رسانه های مربوط به غذا در ارتباط است و خب به همین دلیل رستوران های معمولی و سطح پایین را به شما معرفی نمیکند. از دیگر ویژگی های این نرم افزار این است که بیشتر بر روی رستوران های محلی تمرکز دارد تا رستوران هایی با غذاهای بین المللی.

5-    نرم افزار FIND.EAT.DRINK : این نرم افزار بسیار خاص و منحصر به فرد است. در این نرم افزار بیش از 4500 رستوران از بیش از 150 شهر قرار دارد. حتی شما میتوانید رستوران هایی از مکزیک و کارائیب هم در آن پیدا کنید. اما چیزی که باعث شده این نرم افزار منحصر باشد این است که یک گروه کاملا حرفه ای شامل سرآشپزهای درجه یک، تامین کنندگان مواد غذایی، قصاب ها و حتی راننده های حمل بار نظرات و توصیه هایی برای شما دارند که این موضوع بسیار در مورد انتخاب رستوران به شما کمک می کند. در این نرم افزار شما حتی میتوانید غذای مورد نظر خود را در رستوران مورد نظر خود بررسی و رزرو کنید.

6-    نرم افزار FOUR SQUARE : این نرم افزار صرفا یک نرم افزار رستوران یاب نیست. بلکه یک شبکه اجتماعی است که شما در آن میتوانید بر اساس نظرات دیگران رستوران و غذای مورد علاقه خود را پیدا کنید. همچنین افرادی هستند که در رستوران های محل خود میچرخند، غذا میخورند، نظر میدهند و شما میتوانید با دنبال کردن آنها به نتایج خوبی برسید. یک ویژگی جالب این نرم افزار این است که شما میتوانید غذای مورد علاقه خود را به نرم افزار بگویید و نرم افزار بهترین رستوران ها را در نزدیکی شما به شما معرفی میکند. این یک ویژگی فوق العاده است که به شما کمک می کند تا غذای مورد علاقه خود را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن پیدا کنید. همچنین میتوانید در بخش تالار گفتگوی این نرم افزار اطلاعات خود در مورد رستوران هایی که رفته اید و غذاهایی که خورده اید را به اشترام بزارید. این نرم افزار به شدت در حال گسترش در بین کاربران ایرانی است و به زودی شاهد حضور رستوران های ایرانی در این نرم افزار خواهیم بود.

7-    نرم افزار URBAN SPOON : این برنامه با یک رابط کاربری بسیار ساده همچون یک چاقوی سوئیسی همه کاره هنگام ورود به یک شهر جدید به کار شما می آید. در این رستوران شما میتوانید با فیلترهای خوبی مثل، فاصله تا محل اقامت، درجه بندی، سطح محبوبیت، نوع غذا و موارد دیگر رستوران مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین عکس های مختلفی از غذاها و رستوران های شهری در این نرم افزار وجود دارد که به شما در انتخاب غذا و رستوران کمک میکند. همچنین از نظرات دیگران هم غافل نشوید و آنها را بخوانید و خودتان هم حتما نظر بزارید تا دیگران استفاده کنند. این برنامه قابلیت رزرو هم دارد و شما میتوانید بعد از انتخاب رستوران و غذای مورد علاقه خود آن را رزرو کنید تا مطمئن باشید که گرسنه نمیمانید.

8-    نرم افزار OPEN TABLE : این نرم افزار بسیار ساده است و در آن شما میتوانید رستوران و غذای مورد علاقه ی خود را بعد از بررسی و انتخاب به راحتی رزرو کنید. یک بخش جالب این نرم افزار این است که شما میتوانید دوستان خود را هم به این نرم افزار دعوت کنید و با آنها برای یک وعده غذایی در بیرون قرار بزارید و یا آنها را دعوت کنید.