کوشی آداسی

تور کوش آداسی آبان
 کوشی آداسی, ترکیه

تور کوش آداسی آبان

6شب
4,470,000تومان
ایرلاین: اطلس جت
اعتبار از 10 آبان تا 10 آبان
اطلاعات بیشتر
تور کوش آداسی 1 آذر
 کوشی آداسی, ترکیه

تور کوش آداسی 1 آذر

6شب
3,900,000تومان
ایرلاین: اطلس جت
اعتبار از 01 آذر تا 01 آذر
اطلاعات بیشتر

 کوشی آداسی شهری در ساحل دریای اژه که به معنی جزیره پرنده است. این شهر به دلیل نزدیکی به جزیره ی یونانی ساموس از اهمیت خاصی برخورار است. چون بدون داشتن ویزا میتوان از داخل ترکیه به یونان سفر کرد و این بندر نزدیکترین راه است. به همین دلیل در فصول تابستان و بهار قایق های موتوری و کشتی های تفریحی به طور منظم سفرهایی را به این جزیره یونانی از کوشی آداسی انجام میدهند. این شهر، تاریخی بسیار طولانی دارد و میتوان قدمت اولیه آن را به 3000 سال قبل از میلاد وصل کرد. کاروانسرای اوکاز محمد شاه، دروازه قلعه، مساجد زیبا و باشکوه، دیوارهای قدیمی  و ارگ قلعه در جزیره ی کبوتر از جمله بناهایی هستند که میتوان با استفاده از آنها به قدمت این شهر پی برد. این شهر دارای آب و هوای معتدل است و تابستان آن از اوایل اردیبهشت تا اوایل آبان طول می کشد. در زمستان نیز هوا خیلی سرد نیست. زیتون، انگور و انجیر از جمله محصولات کشاورزی است که به خاطر این آب و هوا در این شهر کشت می شوند.

کوشی آداسی شهری ساحلی در کنار دریای اژه و در 90 کیلومتری شهر ازمیر قرار دارد. این شهر سواحل فوق العاده زیبایی دارد و این موضوع باعث شده تا به یک مرکز توریستی بسیار مهم تبدیل شود. این شهر تاریخ بسیار پرباری دارد که باعث شده تا تبدیل به یک موزه گویا و زنده شود. در این جزیره کارهای بسیاری میتوانید انجام دهید. اگر میخواهید بعد از برگشت از سفر افسوس نخورید حتما از شهر باستانی افسوس و خانه مریم مقدس بازدید کنید. اگر به این خرابه های قدیمی شهر سر نزنید مطمئن باشد بعدا افسوس خواهید خورد. این شهر یک اسکله زیبا دارد که میتوانید به آن سر بزنید. از مرکز خرید اسکالا نووا یک فراپاچینو بخرید و در این اسکله زیبا به تردد کشتی های کروز بنگرید. رفت و آمد این کشتی ها و البته قایق های کوچکتر آرامش خاصی به شما میدهد. این شهر رستوران های بسیار خوبی دارد و می توانید غذاهای ترکی را با بهترین کیفیت در آنها تهیه کنید. به سواحل این شهر بروید و در آنها قدم بزنید. سافاری با جیپ را حتما امتحان کنید. کوشی آداسی جزیره ای دارد به نام کبوتر که در واقع نماد آن محسوب میشود. در داخل این جزیره یک قلعه مربوط به دوران بیزانس وجود دارد که اکنون تبدیل به موزه شده است. همچنین از داخل این قلعه میتوانید مناظر بسیار زیبایی را ببینید. کوشی آداسی پارک های آبی جذابی دارد. حتما به آنها سر بزنید. در 20 کیلومتری کوشی آداسی شهری به نام سلجوک قرار دارد که پر است از جاذبه های مربوط به مسیحیت. قلعه، کلیسای سنت جان و مسجد عیسی بی از جمله آنهاست. همچنین روزهای شنبه یک شنبه بازار در این شهر قرار دارد که بسیار جالب است. یکی از جالبترین تفریحاتی که در این شهر وجود دارد سافاری اسب است. وقتی از میان جنگل و کوه ها عبور کردید به ساحل پاموکاک میرسید و در آنجا می توانید با اسب ها شنا کنید. حتما به پارک ملی این شهر سر بزنید. در سواحل آنجا میتوانید آب های کریستالی را ببینید و در ساحل دراز کشیده و استراحتی بی نظیر و خاطره انگیز داشته باشید. این پارک در 30 کیلومتری جنوب کوشی آداسی قرار دارد. البته قبل از ورودی پارک ملی و در پشت درخت ها غار اسرار آمیزی وجود دارد به نام زئوس. زئوس در یونانی به معنی خدا می باشد. این غار دارای یک چشمه آب معدنی است که بسیار شفاف است و بسیار برای شنا کردن مناسب است. اگر میخواهید زیبایی ها و مناظر کوشی آداسی را خوب ببینید و نهایت لذت را از آنها ببرید قایق سواری کنید. معمولا تورهای یکروزه قایق سواری کوشی آداسی به همراه یک وعده غذا برگزار میشود که توصیه میشود حتما از آنها استفاده کنید. در کوشی آداسی حمام های ترکی وجود دارد که اگر به آنها بروید میتوانید روی سنگ های داغ آنها استراحت کنید و یک حمام بخار بی نظیر بگیرید.

پاموکاله یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این شهر است. حوضچه های سفید رنگ آب این منطقه باعث شده تا کسانی که به دنبال سوژه های ناب عکاسی میگردند به آنجا سر بزنند و البته باعث ایجاد فضایی بسیار آرام شده است. در کوشی آداسی روستایی وجود دارد به نام کیرازلی که به روستای گیلاس معروف است. این روستا رستوران های خاصی دارد. با این همه شما زمانی که به این روستا می روید در واقع به محلی به دور از شلوغی و هیاهو وارد میشوید. همچنین اگر در خرداد و تیر ماه به این روستا سر بزنید میتوانید فروشنده های خیابانی و جشن های متفاوتی را مشاهده کنید. کوشی آداسی 3 بازار اصلی دارد. سه شنبه بازار که سبزیجات میفروشند. چهارشنبه بازار که برای فروش لباس و ارچه تشکیل میشود و جمعه بازار که برای میوه جات است. حتما به یکی از آنها سر بزنید.

روستایی در کوشی آداسی وجود دارد به نام دوگانبی که زمانی که در آن قدم میزنید انگار در یک موزه فضای باز قرار دارید. این روستای باستانی دارای معماری ترکی و یونانی است و بعضی از ساختمان های آن در سال 2001 بازسازی شده است. در هنگام سفر به کوشی آداسی به یک نکته توجه کنید. در این شهر هرچه که بخواهید از لباس، کیف، جین و ... وجود دارد و در واقع بهشتی برای عاشقان خرید است. اما با توجه به آبهای اطراف کوشی آداسی یکی از بهترین تفریحات در سفر به این شهر غواصی است. در این شهر مراکز خاصی برای این کار در نظر گرفته شده است. اما کوشی آداسی یک شهر باستانی دیگر دارد که در کنار یک روستای مدرن قرار دارد. شهر باستانی آفرودیسیاس که در نزدیکی روستای مدرن گیره قرار دارد. تئاتر باستانی و حمام هادریان در منطقه باستان شناسی این شهر زیبایی خاصی دارد و میتوانید در آنجا قدم بزنید. همچنین در موزه این شهر مجموعه ای از مجسمه، سرامیک و آثار قدیمی دیگری نگهداری میشود.