مالدیو

مالدیو کشوری در جنوب غربی هند و در اقیانوس هند قرار دارد. کشوری کوچک با جمعیت کم. کشوری که سواحلش یکی از پر طرفدارترین مقاصد جهان برای غواصان است. ایستگاه های غواصی زیادی در این کشور وجود دارد. مهمترین منبع در آمد این کشور گردشگری است و این موضوع نشان می دهد که این کشور بر روی این صنعت بسیار خوب کار کرده. حتی بسیاری از کسانی که در هتل های این کشور کار می کنند اهل مالدیو نیستند. بعضی از جزایر این کشور فقط برای گردشگری استفاده می شود. مالدیو غذاهای بسیار خوشمزه ای دارد که نمونه ی آنها را در هیچ جای دیگر نمی توان یافت. گارودیا، ماس هونی، فیهونوماس، هدیکا، باجیا، گولها و کیمیا تنها تعداد کمی از این غذاها هستند.

مالدیو مجمع الجزایری در اقیانوس آرام و رویایی ترین آنها که معروف به بهشت استوایی است. این کشور بهترین مقصد برای کسانی است که قصد انجام یک سفر آرام دارند یا قصد رفتن به ماه عسل دارند. سواحل شنی و ماسه های سفید رنگ آن که قدم زدن بر روی آنها احساس فوق العاده ای به انسان میدهد. آبهای زلال و شفاف که غواصی و شنا در آنها باعث می شود با چشمان خود زیبایی های اقیانوس بی کران را لمس کنید. هتل های لوکس که اقامتی بی نظیر را در کنار این آبهای بی نظیر برای شما آماده می کنند تنها بخشی از دلایل انتخاب این جزایر برای سفر است. درست است که اقامت در هتل ای لوکس این جزیره هزینه بالایی دارد اما در سال های اخیر برای توسعه گردشگری در این کشور خوابگاه ها و اقامتگاه های ارزان قیمت هم راه اندازی شده است که میتواند گزینه مناسبی برای اقامت باشند. با توجه به آب و هوای این جزیره تقریبا در تمام طول سال میتوان به آن سفر کرد. باید بدانید که هتل های این کشور فقط در پایتخت آن یعنی ماله قرار دارد و در سایر جزایر آن فقط اقامتگاه های شخصی و ریزورت ها ساخته شده است.

برای جابه جایی در جزیره های مالدیو بهترین وسیله فرابر ها هستند. این فرابرها برای انتقال بین جزیره ها ایجاد شده و هزینه ی مناسبی دارند. زمانی که به این جزایر سفر میکنید تفریحات متعددی در برابر شما قرار دارد. جزایر لوکس مالدیو بهترین مقصد برای کسانی است که قصد دارند زمانی را در دل طبیعت بکر، به آرامی سپری کنند. به جز آرامش فعالیت های خاصی هم وجود دارد که کمک می کند بیشتر لذت ببرید. غواصی اسکوبا در میان مرجان های زیبا و تماشای ماهیان رنگارنگ و شگفت انگیز و لذت بردن از دنیای رنگارنگ و شگفت انگیز زیرآب از جمله تفریحات خاصی است که احتمالا فقط در مالدیو میتوانید آنها را پیدا کنید.

نوع زندگی مردم بومی مالدیو هم در نوع خود بی نظیر است. مردمی که در کنار اقیانوس زندگی میکنند و فرهنگ خاصی دارند. تپه های مرجانی، جزیره مصنوعی هولهوماله،  ساحل مصنوعی ماله، بازار ماهی ماله، کاخ مولی آگه، موزه ملی مالدیو، بهشت پنهان، بنای یادبود سونامی، ساحل جزیره فولهادهو، ساحل مادهو، کاخ تیموگ، اسپا و ریزورت زیرآب هووافن فوشی، جزیره ایسدو، بازار محلی ماله، تورهای کروز مالدیو و بسیاری اماکن دیگر از جمله دیدنی ترین اماکن و جاذبه های این کشور کوچک و خاص است. غذاها و خوراکی های خاصی هم در این کشور یافت میشود. نارگیل، نان نارگیل، پودینگ، ماهی، سمبوسه و بسیاری غذاها و خوراکی های بی نظیر دیگر به علت قرار گرفتن این جزایر در اقیانوس هند شاید فقط در این جزایر بتوان آنها را یافت.